GPW zawiesiła obrót akcjami i obligacjami GetBack

GPW zawiesiła obrót akcjami i obligacjami GetBack
Fot. Pixabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zawiesiła obrót akcjami i obligacjami GetBack dziś do godz. 17:30 "ze względu na interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu". GPW zdecydowała o zawieszeniu 28 rodzajów instrumentów.

@GPW_WSExchange zawiesiła obrót akcjami i obligacjami #GetBack

GetBack poinformował dziś przed rozpoczęciem sesji giełdowej, że negocjuje z PKO Bankiem Polskim oraz Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) uzyskanie finansowania o charakterze kredytowo-inwestycyjnym w kwocie do 250 mln zł. Spółka podkreśliła, że informacje te upublicznia „po uzgodnieniu niniejszej informacji ze wszystkimi zaangażowanymi stronami”.

Jednak zarówno PFR, jak i PKO BP zdementowały informacje o prowadzeniu takich negocjacji z GetBack.

PFR podkreślił, że Funduszu i GetBack nie są stronami żadnych umów oraz wstępnych porozumień dotyczących finansowania. PFR podał, że otrzymał drogą korespondencyjną od prawnika spółki GetBack „pewne informacje o spółce”. PFR poinformował prezesa zarządu GetBack, że nie jest zainteresowany analizą potencjalnej transakcji z udziałem GetBack SA, podano w oświadczeniu Funduszu.

PFR chce zawiadomić KNF

PKO BP napisał z kolei w oświadczeniu, że „stanowczo zaprzecza”, jakoby prowadził jakiekolwiek uzgodnienia czy negocjacje z tą spółką, a w szczególności negocjacje dotyczące finansowania lub zaangażowania kapitałowego.

W związku z dzisiejszym komunikatem GetBack (39/2018) PFR zapowiedział, że zawiadomi Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) „o potencjalnym ryzyku manipulacji kursem akcji GetBack SA” poprzez rozpowszechnianie „nieprawdziwych informacji na temat udziału PFR SA w negocjacjach z GetBack SA”.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

Źródło: ISBnews