GBS Bank – Równa Firma

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

gbs.bank.03.700x237Z wielka przyjemnością chcieliśmy poinformować, że GBS Bank otrzymał wyróżnienie specjalne w Plebiscycie Równa Firma 2014 zorganizowanym przez młodych pracowników nauki oraz organizacje studenckie Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. W Plebiscycie wyróżniono firmy charakteryzujące się dużą odpowiedzialnością społeczną (CSR) w województwie zachodniopomorskim. Patronat nad tym wydarzeniem objął ZPPZ Lewiatan.

Na czym polega społeczna odpowiedzialność biznesu? Przede wszystkim na dbałości firmy o otoczenie, a także na wspieraniu wydarzeń lokalnych, działań na rzecz ochrony środowiska czy pracowników. Bez wsparcia i pomocy organizacji takich jak bank, angażujących się w niektóre wydarzenia sportowe, kulturalne i edukacyjne nie mogłyby się one odbyć lub nie byłyby one wystarczająco atrakcyjne.

Organizacje społecznie odpowiedzialne zasługują na pochwałę i uwagę. Poprzez Plebiscyt chcemy podziękować tym najbardziej aktywnym za działania na rzecz otoczenia lokalnego, aby czuli że warto jest się angażować – mówi Katarzyna Kazojć, pomysłodawca Plebiscytu.

Firmy, które brały udział w Plebiscycie były poddane badaniu ankietowemu wśród studentów oraz ocenie kapituły Plebiscytu, w skład której weszli pracownicy Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, studenci będący organizatorami Plebiscytu oraz przedstawiciele instytucji patronujących wydarzeniu.

Na tej podstawie zostało wyłonionych 15 firm nominowanych w Plebiscycie, wśród nich znalazł się GBS Bank.

GBS Bank stał się rozpoznawalnym mecenasem regionu aktywnie udzielającym się na różnych płaszczyznach życia. Przed dwoma laty rozpoczął współpracę z klubem sportowym Stal Gorzów Wlkp., którą w dalszym ciągu kontynuuje. Bank włączył się także w liczne inicjatywy kulturalne i charytatywne. Jego ambasadorami byli dotychczas: żużlowiec Bartosz Zmarzlik, fotografik i podróżnik Paweł Chara, himalaiści Grzegorz Kukurowski i Jarosław Skowron oraz reprezentantka Polski w siatkówce kobiet – Kinga Kasprzak. GBS Bank jest instytucją silnie związaną z regionem, dostrzegającą i umiejętnie wykorzystującą jego potencjał.

Wyróżnienia zostały wręczone na uroczystej Gali Plebiscytu Równa Firma 2014, która odbyła się 27 marca na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Źródło: Gospodarczy Bank Spółdzielczy