Forum Liderów Banków Spółdzielczych: Paweł Kapel – Korzyści ze wspólnego działania

Forum Liderów Banków Spółdzielczych: Paweł Kapel – Korzyści ze wspólnego działania
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Paweł Kapel - Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Lubaczowie o przełamywaniu obaw przed wspólnym działaniem i realizowanym w grupie BPS projekcie multidealingu

Banki cały czas się boją, że pod wspólnym działaniem będzie krył się zamach na ich samodzielność. Nie bójmy się tego – przecież wspólne działania w kierunki IPS-u pokazały, że nadal jesteśmy samodzielni. Wszystko wskazuje na to, że tylko działanie razem, choćby w pojedynczych obszarach, da nam szansę efektywnego działania.

Chciałem też podkreślić jedną rzecz. Być może brakuje twardego dowodu, aby banki uwierzyły w to, że rzeczywiście będzie taniej. Brakuje twardego dowodu w tej kwestii.

Bardzo ciekawym pomysłem i projektem realizowanym teraz w Banku Polskiej Spółdzielczości jest multi dealing. Polega on na tym, że nasi klienci będą mogli za pomocą platformy internetowej handlować walutą – kupować i sprzedawać bezpośrednio, uzyskując cenę poprzez kontakt z maklerem w Banku Polskiej Spółdzielczości. Dzięki temu zwiększy się wolumen transakcji, klienci będą uzyskiwali niższe ceny transakcyjne, a nam zostanie prowizja – w naszym przypadku, gdy mamy dwóch klientów już uruchomionych w ten sposób uzyskujemy prowizję miesięczną w granicach kilkunasty tysięcy złotych.

W tej chwili jest to początek i prawdopodobnie dwa, albo trzy banki działają już online w ten sposób. Jest to projekt, który już funkcjonuje. Bank w Lubaczowie był bankiem pierwszym, testowym. Banki już do nas dzwonią, pytają, ze strony departamentu informatyki mogą uzyskać informacje, jeżeli chodzi o techniczne kwestie. Zapraszamy do współpracy.

Rozmowa dostępna na kanale youtube