Forum Liderów Banków Spółdzielczych: Krzysztof Kokot – Sektor bankowości spółdzielczej dla edukacji

Forum Liderów Banków Spółdzielczych: Krzysztof Kokot – Sektor bankowości spółdzielczej dla edukacji
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
O udziale przedstawicieli sektora bankowości spółdzielczej w programie edukacji finansowej dzieci i młodzieży BAKCYL

Bankowcy mogą zrobić bardzo wiele. Są najbardziej kompetentną grupą zawodową, jeżeli chodzi o finanse w całym kraju. Szczególną rolę do spełnienia mają bankowcy – spółdzielcy. Program Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL rozrósł się w ostatnich dwóch latach ogromnie. Obejmujemy już w tej chwili naszymi działaniami praktycznie całą Polskę. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wysoka aktywność banków spółdzielczych i ich pracowników, którzy jako wolontariusze prowadzą lekcje objaśniając dzieciom trudne, zawiłe, ale jeżeli dobrze podane, zrozumiałe również dla nich sprawy dotyczące finansów.

Do tej pory w naszym programie uczestniczyło 500 wolontariuszy. Mamy ambicje, aby tę liczbę podwoić, aby zwiększyć liczbę lekcji i szkół. Bez przerwy napływają do nas pytania – zarówno bezpośrednio ze szkół, jak i ze strony samorządów – czy możemy edukację finansową rozszerzyć.

Bardzo chcemy to zrobić. Będziemy się dwoili i troili, aby zaspokoić potrzeby, ale będzie to niemożliwe jeśli nie pomogą nam w tym banki, zwłaszcza banki spółdzielcze działające praktycznie w każdym miejscu Polski.

Rozmowa dostępna na kanale youtube