Fortinet liderem w Magicznym Kwadrancie Gartnera

Fortinet liderem w Magicznym Kwadrancie Gartnera
Fot. stock.adobe.com / momius
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fortinet znalazł się w sekcji liderów w opublikowanym we wrześniu 2020 r. Magicznym Kwadrancie Gartnera dotyczącym infrastruktury brzegowej WAN. Analitycy ocenili wyżej niż w poprzednim roku zdolność Fortinetu do realizacji celów oraz spójność wizji.

#JohnMaddison: #Fortinet przyjął podejście patrzenia na sieć z perspektywy bezpieczeństwa. Dzięki temu byliśmy pierwszym producentem rozwiązań z kategorii #SecureSDWAN #Cyberbezpieczeństwo @Fortinet

Firma nieustannie prowadzi prace badawcze w celu zapewnienia innowacyjności rozwiązania Fortinet Secure SD-WAN.

Najbardziej elastyczne w branży rozwiązanie SD-WAN

Prace mają na celu skonsolidowanie zaawansowanych funkcji routingu, automatycznej naprawy sieci SD-WAN oraz intuicyjnej orkiestracji, a także połączenie ich z elastycznymi w zarządzaniu narzędziami ochronnymi obecnymi w zaporze sieciowej nowej generacji (NGFW) i w usługach chmurowych, do których zapewniono bezpieczny dostęp zgodnie z metodologią SASE (Secure Access Service Edge).

Zaangażowanie Fortinetu w innowacyjność zaowocowało powstaniem najbezpieczniejszego w branży rozwiązania SD-WAN o najbardziej szerokim zakresie funkcji, które może być wdrażane w domu, oddziale firmy, kampusie i środowisku wielochmurowym.

Fortinet Secure SD-WAN pomaga klientom osiągnąć wiele korzyści, w tym:

Komfort pracy użytkownika: Klienci mogą bez problemu rozwiązywać problemy na brzegu sieci WAN dzięki funkcji automatycznej naprawy sieci SD-WAN obsługiwanej przez specjalnie skonstruowane układy ASIC, zapewniające dużą wydajność pracy. Aplikacje odpowiedzialne za sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe zapewniają wgląd w stan pracy sieci oraz jej kontrolę, co przekłada się na najlepszą możliwą wydajność aplikacji.

Ograniczenie kosztów i poziomu skomplikowania: Przyjęte podejście do zarządzania siecią przez pryzmat bezpieczeństwa pozwoliło na stworzenie rozwiązania Secure SD-WAN. Zapewnia ono scentralizowane zarządzanie, umożliwiające klientom wyeliminowanie wielu punktowych rozwiązań w sieci, a przez to zredukowanie poziomu skomplikowania infrastruktury oraz osiągnięcie najlepszego możliwego współczynnika całkowitego kosztu użytkowania (TCO).

Czytaj także: Będzie więcej ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, Fortinet i IBM współpracują przy SkillsBuild

Na początku tego roku firma Fortinet uzyskała tytuł Gartner Peer Insights Customers’ Choice za infrastrukturę sieci WAN w 2020 r. Wyróżnienie to przyznane zostało na bazie informacji i ocen pochodzących od użytkowników końcowych, którzy kupili, wdrażali lub użytkowali rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN.

Firma została również uznana za najszybciej rozwijającego się producenta SD-WAN przez firmę Omdia, za wzrost przychodów ze sprzedaży tego typu rozwiązań o 247% (porównanie pierwszego kwartału z lat 2020 i 2019). Wyróżnienie to pokazuje zdolność firmy do dostarczania jednego z najlepszych rozwiązań SD-WAN na rynku.

Jasna wizja przyszłości sieci SD-WAN

Klienci, którzy wybierają rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN, mają zagwarantowaną ochronę swojej inwestycji na przyszłość. Funkcjonalność ich sieci SD-WAN może być rozszerzona o nowe, innowacyjne mechanizmy ochronne, zapewniające bezpieczny dostęp do zasobów usług brzegowych (SASE), z których coraz częściej korzystają pracownicy wykonujący zdalnie – z dowolnego miejsca – swoje obowiązki służbowe.

Dzięki najszerszej możliwości wdrażania w środowiskach wielochmurowych oraz ciągłym innowacjom w zakresie zunifikowanej orkiestracji w chmurze zapewniona jest pełna widoczność stanu pracy infrastruktury i jej kontrola w dowolnym miejscu.

Fortinet był jednym z pierwszych producentów, który zaprezentował rozszerzenie koncepcji SD-WAN o rozwiązanie dla oddziałów SD-Branch i nadal wprowadza innowacje w celu zapewnienia ściślejszej integracji, bezpieczeństwa i analityki pomiędzy brzegiem sieci lokalnej (LAN) i rozległej (WAN).

Czytaj także: Fortinet zaprezentował pierwszy na świecie hiperskalowalny firewall

Komentarze i opinie

John Maddison, EVP of Products and CMO, Fortinet:

„Kilka lat temu, gdy cała branża IT postrzegała SD-WAN jako odrębny produkt, Fortinet przyjął podejście patrzenia na sieć z perspektywy bezpieczeństwa. Dzięki temu byliśmy pierwszym producentem rozwiązań z kategorii Secure SD-WAN.

Cieszymy się, że znaleźliśmy się w sekcji liderów Magicznego Kwadratu dotyczącego infrastruktury brzegowej WAN w 2020 r., co w naszym odczuciu jest kolejnym wyraźnym wskaźnikiem zdolności Fortinetu do zapewnienia klientom większego komfortu pracy przy zachowaniu spójnego poziomu bezpieczeństwa.

Wierzymy, że będziemy nadal rewolucjonizować tę branżę, oferując rozwiązania, których priorytetem jest ochrona zasobów sieciowych, a także dostarczając najbardziej elastyczne usługi bezpiecznego dostępu do zasobów na brzegu sieci dzięki SASE.”

Ricardo Girardelli, Network Architect, Creditas:

 „Fortinet Secure SD-WAN pomógł nam przyspieszyć obsługę usług chmurowych dzięki zautomatyzowanej łączności między nimi i naszym centrum danych.

Korzystając z rozwiązania Fortinet Secure SD-Branch byliśmy również w stanie skonsolidować usługi w oddziałach, wdrażając bezpieczną infrastrukturę sieciową i bezprzewodową. Cała operacja zakończyła się sukcesem i umożliwiła bezpieczną, bezpośrednią komunikację dla 1600 naszych pracowników.”

Robert Short, Vice President-Strategic Services at Liquid Networx:

„Fortinet Secure SD-WAN zapewnia dużą elastyczność przy wdrażaniu, a także umożliwia klientom zmniejszenie kosztów i poziomu skomplikowania ich infrastruktury.

Połączenie sieci SD-WAN, zabezpieczeń, narzędzi SD-Branch, raportowania i automatyzacji czyni rozwiązanie Fortinet Secure SD-WAN atrakcyjnym dla oddziałów i kampusów.”

Czytaj także: Fortinet zwycięzcą Commercial Marketplace Partner of the Year 2020

Źródło: Fortinet