Fitch potwierdza ratingi mBanku, mBanku Hipotecznego i Banku Millennium

Fitch potwierdza ratingi mBanku, mBanku Hipotecznego i Banku Millennium
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Agencja Fitch Ratings potwierdziła długoterminowe ratingi IDR mBanku i mBanku Hipotecznego (mBH) na poziomie BBB, a Banku Millennium - na poziomie BBB- oraz viability rating na poziomie bbb- dla mBanku i Banku Millennium, podała agencja. Perspektywa ratingów jest stabilna.

„Potwierdzenie ratingów mBanku i mBH odzwierciedla opinię Fitch o wysokim prawdopodobieństwie wsparcia obu banków przez właściciela. Potwierdzenie ratingów Millenium odzwierciedla ograniczone zmiany profilu kredytowego od stycznia 2017 r.” – czytamy w komunikacie.

Rating IDR przyznany Millennium wynika z silnej pozycji banku, odzwierciedlonej w viability rating. Rating wsparcia na poziomie 4 wynika z możliwości udzielenia wsparcia przez właściciela, Banco Comercial Portugues, wskazał Fitch.

Fitch docenił instytucjonalne wsparcie mBanku

Z kolei ratingi mBanku wynikają z instytucjonalnego wsparcia ze strony Commerzbanku.

„Fitch jest przekonany, że mBank jest strategicznie ważną spółką zależną dla właściciela i że stałe wsparcie zapewni podstawę dla długoterminowego IDR na poziomie o jeden niższym niż Commerzbank. Potencjalny koszt wsparcia byłby do zniesienia dla spółki-matki w związku z niewielkim rozmiarem mBanku w stosunku do Commerzbanku (ok. 6% aktywów razem Commerzbanku na koniec III kw. 2017)” – czytamy dalej.

Z kolei ratingi IDR mBanku Hipotecznego są zrównane z ratingami bezpośredniego właściciela, mBanku.

Źródło: ISBnews