First Data Polska: limit do 100 zł bez PIN-u nie tylko dla kart plastikowych

First Data Polska: limit do 100 zł bez PIN-u nie tylko dla kart plastikowych
Fot. Stock.Adobe.com/STEKLO_KRD
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
First Data Polska, należąca do Fiserv, właściciel marki Polcard rozpoczęła prace nad dostosowaniem terminali płatniczych Polcard do akceptacji płatności zbliżeniowych do 100 zł bez PIN-u. Operacja polega na zdalnym zaktualizowaniu oprogramowania terminali płatniczych. Z uwagi na skalę i wagę przedsięwzięcia powołano specjalny zespół ekspertów.

#FirstDataPolska: Wyższy limit dotyczy transakcji wykonywanych plastikowymi kartami zbliżeniowymi, wirtualnymi kartami w mobilnych aplikacjach bankowych (HCE), mobilnymi portfelami Google Pay, a także innymi gadżetami i urządzeniami typu wearables #PłatnościBezgotówkowe #LimitBezPIN #Terminale

Zgodnie z najlepszymi praktykami stosowanymi przy podobnych projektach, firma rozpoczyna od wybranej, kontrolnej grupy około 300 urządzeń.

Wybrane terminale już od czwartku 19 marca będą akceptować transakcje zbliżeniowe z podniesionym limitem do 100 zł bez PIN-u.

Monitoring kontrolny terminali

Pierwsza grupa zaktualizowanych terminali będzie monitorowana przez kilka kolejnych dni, do poniedziałku 23 marca 2020. 

Jeżeli urządzenia będą działać poprawnie, to od 23 marca rozpocznie się zwiększanie limitów na pozostałych urządzeniach. Pierwszeństwo będą miały terminale pracujące u klientów First Data Polcard z branży spożywczej.

Łączna liczba terminali Polcard wynosi aktualnie ponad 183 tysiące.

Czytaj także: Zdrowo Bezgotówkowo: niezbędnik dla konsumenta i sprzedawcy

Zmiana limitów na większości aktywnych i zarządzanych przez First Data terminali Polcard nastąpi w ciągu dwóch tygodni począwszy od 23 marca 2020.

 Firma dokłada wszelkich starań, aby o czasie i bezbłędnie wykonać założony plan.

Wyższy limit dla kart, ale nie tylko

Jak wynika z danych NBP, średnia wartość transakcja zbliżeniowej wyniosła w III kw. 2019 roku ‒  53 zł.

Wzrost limitu z 50 do 100 zł pozwoli więc wyraźnie ograniczyć konieczność kontaktu z klawiaturą terminala płatniczego i ryzyko przenoszenia groźnych dla zdrowia wirusów i bakterii.

Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter>>>

Wyższy limit będzie dotyczył transakcji wykonanych plastikowymi kartami zbliżeniowymi, wirtualnymi kartami w mobilnych aplikacjach bankowych (HCE), mobilnymi portfelami Google Pay, a także innymi gadżetami i urządzeniami typu wearables.

Z płatności zbliżeniowych bez PIN-u niezależnie od limitu mogą korzystać użytkownicy mobilnego portfela Apple Pay.

Przypominamy i zachęcamy wszystkich do regularnego czyszczenia i dezynfekcji terminali płatniczych, smartfonów i kart płatniczych.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

Źródło: First Data