Europ Assistance Polska podsumowuje ferie zimowe

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

europ.assistance.02.400x268Europ Assistance Polska podsumowała strukturę spraw assistance zrealizowanych podczas tegorocznych ferii zimowych. Najczęściej interwencje dotyczyły świadczeń medycznych (70%) a zgłoszenia z zakresu assistance samochodowego stanowiły 29% interwencji.

Podczas tegorocznej zimy dobra pogoda w kraju sprzyjała wypadom w polskie góry a miłośnicy sportów zimowych mogli znaleźć idealne warunki do szusowania za granicą. Jak pokazują statystyki Europ Assistance Polska z europejskich kurortów zimowych klienci najchętniej wybierali te we Włoszech (19%), Austrii (17%) i Niemczech (15%).

Duża frekwencja narciarzy i snowboardzistów na stokach znalazła swoje odzwierciedlenie w zgłoszeniach spływających do Centrum Alarmowego Europ Assistanca Polska. Najwięcej z nich dotyczyło wypadków narciarskich i typowych, zimowych urazów – kończyn górnych u snowboardzistów oraz dolnych u narciarzy. Stąd aż 73% zgłoszonych spraw medycznych wymagało organizacji pomocy medycznej i pokrycia jej kosztów.

Z kolei kierowcy podczas tegorocznych ferii w głównej mierze zmagali się z awariami pojazdów (70%), których najczęstszymi przyczynami były problemy z akumulatorem, układem chłodzenia i hamulcami. Kolizje drogowe stanowiły natomiast 10% spraw, z jakimi zgłaszali się Klienci. W przypadku assistance komunikacyjnego większość interwencji dotyczyła holowania (55%) i usprawnienia pojazdu na miejscu zdarzenia (11%). W pozostałych sprawach Klienci korzystali z wynajmu pojazdu zastępczego, organizacji i pokrycia kosztów dalszej podróży (np. pociągiem lub samolotem), a także rezerwacji hotelu na czas naprawy oraz usług informacyjnych i concierge. Zagraniczne interwencje z zakresu assistance samochodowego prowadzone były przede wszystkim na terenie Niemiec (41%), Francji (11%), Włoch (8%) i Austrii (6%).

– Tej zimy ponownie odnotowaliśmy wzrost liczby zgłoszeń. W tym roku wzrósł jednak odsetek interwencji zagranicznych, głównie w alpejskich kurortach. Jest to wynik nie tylko ich rosnącej popularności wśród Polaków, ale także rosnącej świadomości ubezpieczeniowej. Cieszymy się, że coraz więcej osób podchodzi odpowiedzialnie do swojego bezpieczeństwa. – podsumowuje Joanna Nadzikiewicz.

Źródło: Europ Assistance