Europ Assistance Polska po raz kolejny wyróżniona w rankingach „Forbes” i „Puls Biznesu”

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

europ.assistance.01.250x167Wyniki finansowe oraz dynamika rozwoju firmy Europ Assistance Polska już po raz drugi zostały wyróżnione w rankingach Diamentów "Forbesa" oraz Gazel Biznesu "Pulsu Biznesu".

Na listę Diamentów „Forbesa” trafiają firmy najszybciej zwiększające swoją wartość, obliczoną na podstawie tzw. metody szwajcarskiej, łączącej metodę majątkową i dochodową. Wyceny dokonuje firma Dun & Bradstreet Polska, gromadząca dane o podmiotach, które złożyły w terminie raporty do KRS w 2012 roku. Na tej podstawie powstaje baza firm, którym wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności:

  • są one rentowne (na podstawie wskaźnika EBIT oraz ROA),
  • mają wysoką płynność bieżącą, nie zalegają z płatnościami,
  • wykazują się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych w latach 2009 -2011.

Warto podkreślić, że na liście Diamentów „Forbesa”, Europ Assistance Polska jest jedyną firmą reprezentującą branżę assistance.

Natomiast Gazele Biznesu to ranking najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw przygotowywany przez „Puls Biznesu”. Gazela to firma średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę na rynku. Autorem rankingu jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która jest odpowiedzialna za weryfikację danych finansowych zgłoszonych przedsiębiorstw. To już XII edycja rankingu.

– Bardzo cieszymy się z przyznanych nam tytułów „Diamentu Forbes’a” oraz „Gazeli Biznesu”. Oba wyróżnienia mają dla nas duże znaczenie, nie tylko dlatego, że są prestiżowe i odzwierciedlają naszą wiarygodność oraz wiodącą pozycję rynkową ale również dlatego, że zostały przyznane nam po raz drugi z rzędu w warunkach trudnej sytuacji rynkowej i spowolnienia gospodarczego. Wyróżnienia te traktujemy w Europ Assistance Polska także jako motywację oraz zobowiązanie do jeszcze lepszej współpracy z naszymi partnerami biznesowymi i klientami, bo to przede wszystkim im i ich zaufaniu zawdzięczamy te wyróżnienia.  – powiedział Ryszard Grzelak, Prezes Zarządu Europ Assistance Polska.

Firma Europ Assistance Polska to jeden z liderów rynku usług assistance w Polsce. To także twórca  takich inicjatyw i idei jak Forum Assistance, Badanie Assistance, Zasady Dobrych Praktyk Assistance,  Assistance 2.0 czy Assistance Newsletter.