Eurobank wprowadził nowe zabezpieczenie transakcji mobilnych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

eurobank.01.400x119Do 2015 r. 70 proc. klientów Eurobanku powinno wykonywać przelewy z poziomu smartfonów. Między innymi w tym celu Eurobank wdrożył CERBToken.

CERBToken to integralna część systemu CERB Banking do uwierzytelniania i autoryzacji transakcji.

Klient Eurobanku musi zainstalować i uaktywnić na swoim urządzeniu bezpłatną aplikację eurobank mobile, zintegrowaną ze wspomnianym rozwiązaniem CERBToken. Aktywacja aplikacji (do pobrania na Google Play lub AppStore) wymaga wprowadzenia identyfikatora złożonego z dziewięciu cyfr oraz specjalnego  kodu. Zarówno identyfikator, jak i kod można otrzymać albo telefonicznie albo w jednym z ponad 470 oddziałów banku. Klient musi również ustalić i wprowadzić PIN, który jest kombinacją od czterech do ośmiu cyfr i może być modyfikowany w dowolnej chwili.

PIN jest niezbędny do zalogowania się w aplikacji. Do wykonania przelewu potrzebne jest jednak dodatkowe jednorazowe hasło, które automatycznie generuje CERBToken. W tym celu smartfon nie musi być połączony z internetem.

Jeżeli użytkownik wprowadzi nieprawidłowy PIN lub złe hasło trzykrotnie,  dostęp zarówno do aplikacji eurobank mobile, jak i do serwisu eurobank online zostaje zablokowany.

Marcin Złoch
www.zloch.com.pl