eToro przejmuje aplikację do handlu opcjami i akcjami Gatsby

eToro przejmuje aplikację do handlu opcjami i akcjami Gatsby
Fot. eToro
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
eToro, globalna sieć inwestowania społecznościowego, ogłosiła dziś podpisanie umowy nabycia platformy Gatsby umożliwiającej handel opcjami, dostosowanej do nowej generacji inwestorów.

„Jesteśmy świadkami sejsmicznego przesunięcia równowagi sił z tradycyjnych instytucji finansowych w kierunku inwestora indywidualnego. Internet zdemokratyzował informacje finansowe i spowodował całkowitą przemianę, upoważniając większą liczbę inwestorów – szczególnie Gen Z i Millennialsów – do inwestowania. Ci, którzy szukają możliwości generowania zwrotów z inwestycji z dzisiejszej bessy” – powiedział Yoni Assia, założyciel i Dyrektor Generalny eToro.

„Jesteśmy podekscytowani, że możemy powitać zespół Gatsby w rodzinie eToro. Mamy wspólną misję wzmacniania pozycji inwestorów poprzez proste, przejrzyste narzędzia inwestycyjne. Skalowanie naszej działalności w USA jest strategicznym celem dla eToro, a dzięki Gatsby, możemy zapewnić amerykańskim użytkownikom dostęp do bezpiecznego i prostego handlu opcjami, które, jak wiemy, są szczególnie atrakcyjne na wymagających rynkach.”

Aplikacja do handlu opcjami i akcjami skupiona na młodszej grupie demograficznej

Gatsby to pozbawiona prowizji aplikacja do handlu opcjami i akcjami skupiona na młodszej grupie demograficznej. Została stworzona przez Co-CEO i współzałożycieli Jeffa Myersa i Ryana Belanger-Saleha w 2018 roku, a zespół, który stanie się częścią eToro, obejmuje Davisa Gaynesa (prezesa i współzałożyciela), Petera Quinna (dyrektora operacyjnego i współzałożyciela), Jeffreya Kleissa (dyrektora ds. technologii), Matta Morrisa (szefa produktu) i inne talenty

„Na pomysł stworzenia Gatsby wpadliśmy podczas pobytu w Londynie. Byliśmy przekonani, że istnieje możliwość demistyfikacji rynków i dostarczenia platformy opcji skoncentrowanej na potrzebach nowej generacji amerykańskich traderów. Zawsze byliśmy wielkimi fanami społecznościowych aspektów eToro. Oni naprawdę byli pionierami inwestowania społecznościowego i zawsze myśleliśmy o nich jako o fajnym, starszym rodzeństwie, z którym chętnie byśmy się pobawili!”, powiedział Ryan Belanger-Saleh, Gatsby Co-CEO. „Pod względem produktu i kultury biznesu jest to świetne dopasowanie i naprawdę cieszymy się na kolejny rozdział naszej wspólnej przyszłości”.

Ta umowa jest kluczowym krokiem dla trwającej dywersyfikacji oferty eToro dla użytkowników z USA, która obecnie koncentruje się na kryptowalutach i akcjach. Integracja Gatsby będzie wspierać cel eToro, jakim jest dostarczanie narzędzi umożliwiających inwestowanie w wiele aktywów użytkownikom z USA. Tym samym kontynuuje rozwój swojej sieci inwestowania społecznościowego poprzez edukację, innowacje i umożliwienie prostego dostępu do aktywów i narzędzi, których oczekują użytkownicy.

Źródło: eToro