Edukacja: Stawiamy na młodych

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej jest mocno zaangażowany w edukację finansową uczniów szkół średnich. Zarząd banku podpisał w ostatnich latach porozumienia o współpracy m.in. z: Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika; Zespołem Szkół Nr 1 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz Zespołem Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej. Na mocy zawartych umów współpracuje również z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, w Starym Lubiejewie i Zespołem Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej.

Krzysztof Hoffmann, przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej i Maciej Wierciński, tegoroczny absolwent LO im. M. Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej z najwyższą średnią ocen, wielokrotny reprezentant szkoły w licznych konkursach i olimpiadach.

Efekty zawartych ze szkołami porozumień to między innymi: wykłady poświęcone finansom i bankowości prowadzone przez pracowników banku – specjalistów różnych dziedzin, praktyki zawodowe w placówkach banku, nagrody pieniężne dla najlepszych uczniów oraz wiele wspólnych działań i przedsięwzięć. Wśród tematów podejmowanych na lekcjach finansów i bankowości w roku szkolnym 2017/2018 znalazły się m.in.: kredytowanie działalności gospodarczej, instytucje kontroli finansowej, stopy procentowe, polityka monetarna, potrzeby kredytowe, oprocentowanie.

Bogumiła Wileńska, kierownik Zespołu ds. Kontroli instytucjonalnej i Compliance, zaangażowana w projekty edukacyjne banku w szkołach średnich.

Dzięki współpracy naszego banku z Zespołem Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, miałam niebywałą przyjemność poprowadzić lekcję edukacyjną w jednej z klas maturalnych. Jej temat był ściśle związany z wykonywaną przeze mnie pracą, dotyczył bowiem kontroli i instytucji kontrolnych. Oczywiście miałam obawy czy temat jest odpowiedni i czy młodzież zechce wysłuchać mojej prelekcji, dlatego też postanowiłam poprowadzić ją inaczej i zacząć od zadawania pytań: „czym ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI