EBOR udzieli 175 mln zł kredytów na dwie farmy wiatrowe w Polsce

EBOR udzieli 175 mln zł kredytów na dwie farmy wiatrowe w Polsce
Źródło: EBOR
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) udzieli kredytu w wysokości 175 mln zł (równowartość 38,9 mln euro) na rozwój, budowę i eksploatację dwóch farm wiatrowych w Polsce - Grajewo i Sulmierzyce, o łącznej mocy 63,1 MW, podała instytucja.

Finansowanie z EBOR stanowi połowę pakietu kredytowego dla farm wiatrowych Grajewo i Sulmierzyce, których ostatecznymi właścicielami są fundusze zarządzane przez DIF Capital Partners – niezależnego globalnego zarządcę funduszy infrastrukturalnych, rozszerzającego swoją obecność w Polsce. Równoległym kredytodawcą komercyjnym projektów jest DNB ASA, a duński ECA EKF udziela gwarancji dla części kredytu terminowego, podano.

Odchodzenie od uzależnienia od węgla

„Projekty, które mają wygenerować ponad 182,4 GWh odnawialnej, zeroemisyjnej energii elektrycznej rocznie, prowadząc do ograniczenia emisji dwutlenku węgla o prawie 140 000 ton rocznie, będą wspierać trwającą w Polsce transformację energetyczną, polegającą na odchodzeniu od uzależnienia od węgla” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: EBOiR udzieli kredytu na dwie farmy wiatrowe w Polsce o łącznej mocy 125 MW >>>

EBOiR inwestuje w Polsce od początku swojej działalności w 1991 roku. Dotychczas Bank zainwestował w Polsce ponad 11 mld euro w ramach 463 projektów.

Źródło: ISBnews