Dzień Przedsiębiorczości w ESBANKU Banku Spółdzielczym. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się pracy w sektorze finansowym

Dzień Przedsiębiorczości w ESBANKU Banku Spółdzielczym. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się pracy w sektorze finansowym
Fot. Materiały prasowe ESBANKU
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ponad 20 uczniów radomszczańskich szkół średnich, zainteresowanych pracą w sektorze finansowym, na miejsce jednodniowych praktyk w Dniu Przedsiębiorczości wybrało ESBANK Bank Spółdzielczy. Do XV edycji ogólnopolskiej inicjatywy, która wspiera młodych ludzi w planowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej, 21 marca 2018 r. Bank włączył się już 10. rok z rzędu.

Ponad 20 uczniów radomszczańskich szkół średnich, zainteresowanych pracą w sektorze finansowym, na miejsce jednodniowych praktyk w Dniu Przedsiębiorczości wybrało #ESBANK Bank Spółdzielczy #edukacja #DzieńPrzedsiębiorczości

Specyfika działania sektora bankowego, preferowane wykształcenie oraz umiejętności kandydata na bankowca, a także informacje na temat działania ESBANKU Banku Spółdzielczego jako lokalnej, społecznie odpowiedzialnej instytucji finansowej. Taką tematykę miała część wykładowa, którą poprowadziła Arleta Węgrzyńska, pracownik ds. PR w ESBANKU Banku Spółdzielczym. Ale Dzień Przedsiębiorczości to nie tylko teoria, ale i praktyka. Dlatego uczestnicy spotkania zorganizowanego przez radomszczański Bank odwiedzili z Agnieszką Piasecką, Doradcą Klienta Prestiż, placówkę bankową oraz Centrum Doradztwa Prestiż, by z bliska poznać warunki i specyfikę pracy Doradcy. O swojej ścieżce zawodowej oraz o planowaniu strategicznym w banku młodzieży opowiedział także Marek Rząsowski, doradca prezesa ds. strategii i rozwoju. Spotkanie zakończyły warsztaty z elementami analizy strategicznej i tworzenia mapy interesariuszy w instytucji bankowej.

Różnorodny i aktywizujący program spotkania miał na celu, zgodnie z ideą Dnia Przedsiębiorczości, pomoc młodym ludziom w weryfikacji edukacyjnych planów.

Nauka w praktyce

– W szkole uczymy się głównie teorii na lekcjach ekonomii, a tu możemy zobaczyć, jak naprawdę wygląda funkcjonowanie danej placówki, danego zawodu, którym jesteśmy zainteresowanie i z którym chcemy związać swoją przyszłość. Według mnie powinno być więcej takich przedsięwzięć, nie tylko ten jeden dzień w roku, gdyż jest to ciekawe doświadczenie, moglibyśmy wtedy poznać bliżej także inne zawody – podsumowała spotkanie jedna z uczestniczek, Aleksandra Kotlewska z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku. O osobistych korzyściach z praktyk planujący pracę w bankowości Jakub Dudek, uczeń tej samej szkoły, powiedział natomiast: Dowiedziałem się, jakie kwalifikacje trzeba mieć, żeby tu pracować, dowiedziałem się też o strukturach bankowych i ogólnych zasadach tu funkcjonujących, że np. istnieje dress code i że klient jest najważniejszy.

– Aktywizacja i edukacja młodzieży to cele bliskie Strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w ESBANKU Banku Spółdzielczym. Dlatego też, jako lokalny Bank, od wielu lat włączamy się w organizację jednodniowych praktyk dla uczniów, a nasi pracownicy dzielą się z nimi swoim doświadczeniem. Młodzież ma możliwość poznania, jak wygląda działanie Banku niejako „od kuchni”, ma też możliwość przyjrzenia się bliżej ESBANKOWI Bankowi Spółdzielczemu. Ale nasze warsztaty to także okazja dla nas, byśmy – jako Bank – poznali oczekiwania i potrzeby najmłodszej grupy potencjalnych Klientów oraz potencjalnych pracowników – uzasadnia organizację Dnia Przedsiębiorczości w ESBANKU Banku Spółdzielczym Marek Rząsowski.

Dzień Przedsiębiorczości to projekt Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która od 15 lat włącza środowiska lokalnych przedsiębiorców w edukację młodych, tworząc nowatorską płaszczyznę przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy.

Źródło: Informacja prasowa ESBANKU