Drugi turnus i podsumowanie projektu Miasto Dzieci

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bs.milicz.01.400x267W dniach 27-30 lipca w Kreatywnym Ośrodku Multifunkcyjnym w Miliczu odbył się drugi turnus w ramach projektu Miasto Dzieci, którego partnerem był Bank Spółdzielczy w Miliczu. Wzięło w nim udział 280 dzieci z gmin Milicz oraz Krośnice, a uroczyste podsumowanie odbyło się 30 lipca.

Jak informowaliśmy wcześniej, Bank Spółdzielczy w Miliczu stał się nie tylko sponsorem tej imprezy i jednym z pracodawców, u którego dzieci mogły zarabiać pieniądze, przy okazji ucząc się, czym jest przelew i wpłata, jakie są zabezpieczenia chroniące banknoty przed fałszowaniem oraz jak działa maszyna licząco-sortująca. Był również ważną instytucją w Mieście Dzieci, gdyż właśnie z Banku pracodawcy pobierali tauronki przeznaczane na wynagrodzenie dla dzieci, a mali pracownicy wpłacali zarobione przez siebie pieniądze na lokatę.

30 lipca w ogrodach Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego odbyło się podsumowanie projektu, w którym wzięli udział wiceburmistrz gminy Milicz Sławomir Strzelecki oraz wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Miliczu Marcin Żmijewski. Wiceprezes Żmijewski gratulował organizatorom świetnie przygotowanej imprezy, w której wzięło udział łącznie prawie 600 dzieci z gmin Milicz i Krośnice, oraz wyraził nadzieję, że kolejna edycja odbędzie się za rok.

Usłyszał również wiele pochwał na temat pracowników Banku Spółdzielczego w Miliczu, którzy sprawnie obsługiwali małych klientów i zapewnili dzieciom ciekawe zajęcia edukacyjne w ramach pracy. Uczestnicy II turnusu wzięli udział w loterii, w której główną nagrodą był rower ufundowany przez firmę Deftra, a wśród pozostałych nagród znalazły się torby i plecaki ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Miliczu.

Źródło: Bank Spółdzielczy w Miliczu