Dom Maklerski Banku BPS S.A. wybrał rozwiązanie Sygnity

Dom Maklerski Banku BPS S.A. wybrał rozwiązanie Sygnity
Mariusz Jurak, prezes Zarządu Sygnity S.A. Źródło: Sygnity
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Na rozwiązanie Sidoma NeXT firmy Sygnity S.A. zdecydował się Dom Maklerski Banku BPS S.A.

Rozwiązanie Sidoma NeXT zapewni klientom Domu Maklerskiego szybkość oraz niezawodność na poziomie nieosiągalnym dla rozwiązań starego typu, obecnie dostępnych na rynku, zapewniają eksperci Sygnity.

Wszystkie aplikacje wchodzące w skład Sidoma NeXT, jak i ich wzajemne relacje projektowane są z ukierunkowaniem na dostarczanie usług chmurowych, takich jak infrastruktura i zasoby IT w trybie na żądanie.

Czytaj także: Czy banki spółdzielcze są gotowe na cyfrowe oczekiwania klientów? Druga część Konwentu na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej

Uniwersalne narzędzie IT dla biur maklerskich

‒ Jesteśmy przekonani, że Sidoma NeXT to rewolucja w zakresie systemów przeznaczonych dla biur maklerskich. Pozwoli na zwiększenie skalowalności poprzez możliwość implementacji w chmurze, jak i w razie konieczności osadzenia systemu w strukturze on-premise – mówi Beata Olejniczak-Przybylska, Dyrektor Obszaru Biznesowego w Sygnity S.A.

Architektura Sidoma NeXT jest oparta o mechanizm konteneryzacji poszczególnych elementów składowych. Model skonteneryzowany zapewnia wysoki stopień wydajności, znacząco ułatwia skalowalność oraz obsługę całego systemu.

Rozwiązanie Sygnity daje możliwość zarówno instalacji on-premise, jak i osadzenia w chmurze, w modelu hybrid cloud lub pure cloud, pozwalającym na autoskalowanie.

Czytaj także: Konwent na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej o walce z cyberzagrożeniami

Rozwiązanie gotowe do integracji z nowym system GPW

‒ Wybierając rozwiązanie Sygnity zdecydowaliśmy się zagwarantować klientom DM BPS już teraz transformację w kierunku niezawodnego, bezpiecznego i efektywnego systemu transakcyjnego. Chcemy nie tylko zapewnić szybkość i sprawność funkcjonowania platformy, ale dostosować nasze narzędzia do przyszłych norm i regulacji – dodaje Marta Kazimierska,  wiceprezes Zarządu Domu Maklerskiego Banku BPS S.A.

Sidoma NeXT składa się z aplikacji webowej służącej do obsługi rachunków maklerskich przez klientów biura, aplikacji mobilnej oraz modułu odpowiedzialnego za realizację funkcjonalności biznesowych.

Klienci, którzy zdecydują się na Sidomę NeXT będą gotowi do integracji z nowym system GPW, który zastąpi obecny UTP. Wdrożenie nowej platformy GPW – NTP (WATS)  jest planowane na początek roku 2024.

Czytaj także: Konwent na rzecz Współpracy i Rozwoju Polskiej Bankowości Spółdzielczej, konsolidacja sektora przynosi pozytywne efekty

Źródło: Sygnity S.A.