Dokąd prowadzą nas liderzy współczesnego świata? Kolejne spotkanie Klubu Polska 2025+ online

Dokąd prowadzą nas liderzy współczesnego świata?  Kolejne spotkanie Klubu Polska 2025+ online
Źródło: ZBP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
"Dokąd prowadzą nas liderzy współczesnego świata? USA, Chiny, Rosja i Unia Europejska w nowym otwarciu po pandemii covid-19"- pod takim tytułem odbywa się spotkanie Klubu Polska 2025+ online. W środę 30 czerwca o godzinie 14.00 dyskutować będą prof. Grzegorz W. Kołodko, prof. Zbigniew Lewicki, dr Jacek Bartosiak. Zapraszamy do zadawania pytań: https://pytania.alebank.pl/

Idea spotkania to kontynuacja dyskusji na temat wizji globalnego przywództwa w USA, Chinach, Unii Europejskiej i Rosji w kontekście zmian, które przyniosła światu pandemia Covid-19.

Do czego dążą globalni liderzy i jak zmieniły się ich cele oraz działania w następstwie pandemii? Co dla świata oznacza nowe otwarcie w polityce USA po wygranej Joe Bidena? Czego możemy spodziewać się ze strony Chin i Rosji? Jak w dzisiejszej rzeczywistości odnajduje się i dokąd zmierza Unia Europejska po Brexicie? I co to wszystko oznacza dla Polski?

Na te pytania organizatorzy chcą uzyskać odpowiedzi od prelegentów oraz od gości Klubu Polska 2025+.

Wstępem do dyskusji będą trzy 15-minutowe wystąpienia prelegentów.

Prelegentami będą:

Prof. Grzegorz W. Kołodko, Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER, wykładowca ALK.

Profesor nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki, jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych, autor wielu książek i artykułów naukowych, ekspert i konsultant międzynarodowych organizacji.

Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER w Akademii Leona Koźmińskiego. Distinguished Professor of Belt and Road School, Beijing Normal University.

Członek Academia Europaea. Wicepremier i minister finansów w latach 1994-1997 oraz w latach 2002-2003.

Prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista, wykładowca UKSW.

Politolog, amerykanista, anglista, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Od 1990 do 1995 pełnił funkcję dyrektora Departamentu Ameryki w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Kierował Ośrodkiem Studiów Amerykańskich UW oraz pracował w Instytucie Ameryk i Europy UW.

Pracuje w Katedrze Amerykanistyki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Dr Jacek Bartosiak, założyciel i właściciel Strategy&Future

Prawnik, publicysta zajmujący się geopolityką i strategią. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2013-2015 był ekspertem oraz członkiem rady Narodowego Centrum Studiów Strategicznych. Jest założycielem i właścicielem firmy Strategy & Future oraz współzałożycielem „Play of Battle”, zajmującej się przygotowaniem symulacji wojskowych. Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego; Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie. Autor licznych publikacji i raportów w dziedzinie strategii, polityki międzynarodowej i geopolityki.

Spotkanie odbędzie się w formule Online

Transmisja będzie dostępna dla wszystkich na stronach ZBP oraz aleBank.pl. Jej rozpoczęcie zaplanowano na 30 czerwca, o godzinie 14:00.

W przypadku chęci zadawania pytań prelegentom za pomocą czatu, Organizator, Związek Banków Polskich zaprasza do rejestracji wszystkich zainteresowanych spotkaniem pod adresem Klub Polska 2025+

Źródło: Związek Banków Polskich / ZBP