Dogecoin cyfrowa waluta do dawania napiwków twórcom treści w mediach społecznościowych w ofercie eToro

Dogecoin cyfrowa waluta do dawania napiwków twórcom treści w mediach społecznościowych w ofercie  eToro
Fot. stock.adobe.com / Nikolay
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
eToro, platforma inwestycyjna obejmująca wiele aktywów, ogłosiła 4 maja 2021 roku dodanie do swojej oferty kryptowalut monety Dogecoin ze względu na duże zapotrzebowanie klientów. Ponad 20 milionów użytkowników eToro zarejestrowanych na całym świecie będzie teraz mogło kupić tę kryptowalutę - czytamy w komunikacie firmy

Dogecoin jest cyfrową walutą typu open source, stworzoną jako metoda dawania napiwków twórcom treści w mediach społecznościowych.

Rozwój de-fi (…) zwiastuje nową erę projektów opartych na blockchain, promujących pożyczanie i handel bez pośredników

Został opracowany przez inżynierów oprogramowania, którzy zaprojektowali ją jako jedną z najszybszych sieci blockchain do przeprowadzania transakcji dzięki jednominutowym interwałom blokowym.

Czytaj także: Revolut: liczba Polaków kupujących bitcoin przez aplikację podwoiła się w I kwartale

Silny trend de-fi

Tokenizowana wersja Dogecoin jest dostępna w sieci Ethereum, zapewniając posiadaczom monety Doge dostęp do świata zdecentralizowanych finansów.

Rozwój de-fi jest jednym z największych trendów w kryptowalutach jaki można zaobserwować w ciągu ostatnich 12 miesięcy, który zwiastuje nową erę projektów opartych na blockchain, promujących pożyczanie i handel bez pośredników.

Czytaj także: Visa wprowadza płatność kryptowalutą bez konieczności przewalutowania

Wyłączenie odpowiedzialności:

Inwestowanie w kryptowaluty jest nieuregulowane w niektórych krajach UE i Wielkiej Brytanii. Nie ma w nich ochrony konsumentów. Twój kapitał jest zagrożony.

eToro jest regulowane w Europie przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority oraz w Australii przez Australijską Komisję Papierów.

Czytaj także: Uwaga na oszustwa przy inwestowaniu w kryptowaluty oraz na rynku Forex!

Źródło: eToro