Dobry Start: 283 tys. wniosków do ZUS w ciągu doby

Dobry Start: 283 tys. wniosków do ZUS w ciągu doby
Fot. stock.adobe.com / angiolina
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prawie 283 tys. wniosków o świadczenie 300 plus, w ramach programu Dobry Start, wpłynęło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w ciągu pierwszej doby. ‒ Zainteresowanie tym programem jest bardzo duże. Przyjmowanie i obsługa wniosków działa bez zakłóceń ‒ mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

ZUS obsługuje też specjalną infolinię. Pod numerem telefonu 22 290 22 02 można uzyskać informacje w sprawie świadczenia 300 plus.

Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8‒15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

Wnioski już dla 405 tys. dzieci

W ciągu pierwszej doby (do piątku, 2.07.2021 r. do godz. 9 rano)  do ZUS wpłynęło prawie 283 tys. wniosków o świadczenie 300 plus, obejmujące ponad 405 tys. dzieci.

‒ Zainteresowanie programem jest bardzo duże. W ciągu pierwszej doby od uruchomienia infolinii, konsultanci odebrali pond 3 tys. telefonów – mówi prof. Gertruda Uścińska.

Czytaj także: Pomoc w złożeniu wniosku o świadczenie 300 plus można uzyskać w placówkach ZUS, KRUS i Poczty Polskiej

Dobry Start: tylko i wyłącznie e-wnioski

Od 1 lipca tego roku można składać wnioski o świadczenie 300 plus z programu Dobry Start. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Świadczenie z programu Dobry Start będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy

Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku.

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł ‒ raz w roku ‒ na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez dziecko 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Czytaj także: Dobry Start: od 1 lipca ważna zmiana w programie, jak złożyć wniosek o 300+ według nowych zasad?

Wypłaty na rachunek bankowy

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku

Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Świadczenie z programu Dobry Start będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Czytaj także: Nowy e-wniosek Dobry Start oraz 500 plus od 1 lipca w bankowości elektronicznej

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych / ZUS