Nowi ministrowie powołani. Morawiecki: Chcemy być rządem modernizacji

Nowi ministrowie powołani. Morawiecki: Chcemy być rządem modernizacji
Fot. KPRM
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje nowym ministrom w rządzie Mateusza Morawieckiego.

#MateuszMorawiecki: My nie jesteśmy dla zaszczytów, jesteśmy po to aby służyć 24 godziny na dobę #PMM

Nowi ministrowie otrzymali dziś powołanie na swoje stanowiska od prezydenta Andrzeja Dudy.

Dotychczasowy minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk stanął na czele nowego resortu – Ministerstwa Infrastruktury.

Kolejni odwołani ministrowie to: minister cyfryzacji Anna Streżyńska, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł – zastąpił go Łukasz Szumowski; minister środowiska Jan Szyszko – zastąpił go Henryk Kowalczyk; minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak – zastąpił go Joachim Brudziński.

Teki ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego obejmą:

  • Resort inwestycji i rozwoju – Jerzy Kwieciński
  • Nowy resort przedsiębiorczości i technologii – Jadwiga Emilewicz
  • Resort finansów – Teresa Czerwińska
  • Resort zdrowia – Łukasz Szumowski
  • Resort środowiska – Henryk Kowalczyk
  • Resort obrony narodowej – Mariusz Błaszczak
  • Resort Spraw Zagranicznych – Jacek Czaputowicz
  • Resort spraw wewnętrznych i administracji – Joachim Brudziński
  • Resort infrastruktury – Andrzej Adamczyk

„Chcemy budować Polskę silna i bezpieczną”

Po przeprowadzeniu rekonstrukcji swojego rządu, premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że jego gabinet chce być rządem wielkiej modernizacji Polski, ale modernizacji dla polskich rodzin, dla polskiego społeczeństwa. Premier podkreślił też, że jego rząd będzie stronił od skrajności zarówno socjalistycznych, jak i neoliberalnych.

– W szczególnym czasie roku stulecia odzyskania niepodległości, kiedy wchodzimy w ten rok, czuję, że jest to dla nas ogromne zobowiązanie, żebyśmy byli rządem wielkiej modernizacji Polski, ale modernizacji dla ludzi, dla polskich rodzin, dla polskiego społeczeństwa i dla siły państwa polskiego. Polska demokracja musi być demokracją z sercem, demokracją, która służy ludziom – powiedział Morawiecki podczas uroczystości powołania nowych ministrów w Pałacu Prezydenckim.

– Jest dla nas sprawą najwyższej wagi, byśmy budowali Polskę silną i bezpieczną – na granicach zewnętrznych, wewnątrz kraju i bezpieczną finansowo. Nie jesteśmy i nie chcemy być rządem dogmatycznym, doktrynalnym – ani rządem jednych skrajności: socjalizmów, ani drugich: neoliberalizmów. Chcemy byś rządem, który łączy właśnie gospodarkę ze społeczeństwem, ale też wymiar europejski z wymiarem naszym, polskim, lokalnym – dodał premier.

Źródło: ISBnews