Digital Fingerprints z Grupy BIK ma nowy zarząd

Digital Fingerprints z Grupy BIK ma nowy zarząd
Agnieszka Szopa-Maziukiewicz Fot. BIG InfoMonitor
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Agnieszka Szopa-Maziukiewicz, Tomasz Bąk i Michał Łukasiewicz - od 18 listopada 2022 roku w Zarządzie Digital Fingerprints, spółki należącej do Grupy BIK, poinformowała Grupa.

Rada Nadzorcza Digital Fingerprints powołała nowy zarząd spółki.

Zgodnie z nową strukturą spółki, funkcję prezesa Zarządu Digital Fingerprints objęła Agnieszka Szopa-Maziukiewicz.

Na stanowiska członków Zarządu powołano Tomasza Bąka i Michała Łukasiewicza.

Nowy Zarząd Digital Fingerprints tworzą osoby o najwyższych kompetencjach z obszaru IT, ryzyka kredytowego, rozwiązań cyberbezpieczeństwa i antyfraudowych, data science, biometrii oraz wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu. To gwarancja szybkiego rozwoju najmłodszej spółki Grupy BIK, z perspektywą na obecność na rynku międzynarodowym – czytamy w komunikacie BIK.

Czytaj także: Jak biometria behawioralna zwiększy bezpieczeństwo klientów polskiego sektora bankowego?>>>

Agnieszka Szopa-Maziukiewicz od 2013 r. związana jest z Grupą BIK jako Dyrektor Zarządzający Obszarem IT. Od lipca 2019 r. dołączyła do Zarządu BIG InfoMonitor, pełniąc funkcję wiceprezesa Zarządu.

Z sukcesem zarządza infrastrukturą i systemami, projektami informatycznymi, procesami związanymi z jakością danych i automatyzacją procesów operacyjnych w Grupie BIK. Od 22 sierpnia 2022 r. była oddelegowana z Rady Nadzorczej i pełniła funkcję prezesa Zarządu spółki Digital Fingerprints.

W związku z objęciem nowych obowiązków, Agnieszka Szopa-Maziukiewicz złożyła rezygnację z funkcji wiceprezes Zarządu BIG InfoMonitor, aby oprócz zarządzania Obszarem IT w Grupie BIK, skupić się na realizacji zadań związanych z zarządzaniem i rozwojem Digital Fingerprints.

Czytaj także: Raport Specjalny | IT@BANK 2022 – BIK SA | Bezpieczny klient, bezpieczny bank dzięki biometrii behawioralnej?

Dr Tomasz Bąk odpowiada za zarządzanie zespołem Machine Learning w Digital Fingerprints, specjalizuje się w budowie modeli statystycznych, analizach predykcyjnych i dziedzinie sztucznej inteligencji. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w obszarze Data Science&ML.

Michał Łukasiewicz posiada bardzo wysokie kompetencje eksperckie w zakresie tworzenia i rozwoju rozwiązań antyfraudowych w instytucjach finansowych, z doświadczeniem we wdrażaniu projektów dotyczących strategii zarządzania ryzykiem.

W Grupie BIK odpowiada za wdrażanie innowacyjnych, nowoczesnych sektorowych narzędzi antyfraudowych wykorzystujących m.in. biometrię behawioralną.

Firma Digital Fingerprints zajmuje się rozwiązaniami w zakresie cyberbezpieczeństwa opartymi na biometrii behawioralnej. Spółka od 30 maja 2022 r. znajduje się w portfolio Grupy BIK. Technologia i rozwiązania Digital Fingerprints wzmacniają ekosystem budowanych rozwiązań antyfraudowych oferowanych przez Biuro Informacji Kredytowej i jest wykorzystana w sektorowej Platformie Biometrii Behawioralnej BIK.

Źródło: Grupa BIK