Departament kadr: styczeń 2009

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

petru.ryszard.01.100xRyszard Petru

Ze względu na umowę o zakazie konkurencji, jaka wiąże Ryszarda Petru z byłym pracodawcą - Bankiem BPH, w którym był głównym ekonomistą, dopiero w lipcu 2009 r. zacznie pracować jako dyrektor BRE Banku ds. strategii i główny ekonomista. Zgodnie z planami będzie odpowiedzialny za obszar strategii, koordynację strategicznych spółek grupy BRE, relacje inwestorskie. Ryszard Petru urodził się w 1972 roku we Wrocławiu. Wcześniej pracował jako ekonomista ds. Polski i Węgier w Banku Światowym, gdzie zajmował się makroekonomią i reformami strukturalnymi. Doradzał w krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej w kwestiach związanych z reformami emerytalnymi i finansami publicznymi. W latach 1997-2000 był doradcą Leszka Balcerowicza, wiceprezesa Rady Ministrów i ministra finansów. Pracował nad reformą finansów publicznych, jak również emerytalną i tworzeniem nowego systemu emerytalnego.

 

Agnieszka Domaradzka

W styczniu objęła funkcję wiceprezesa zarządu Nordea Bank Polska ds. kredytowych. Z bankiem związana jest od ponad 6 lat. Od 2004 r. pełniła funkcję dyrektora Departamentu Kredytów Korporacyjnych. Współtworzyła bankowość korporacyjną w Nordea Bank Polska.

Agnieszka Domaradzka jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, Wydziału Handlu Zagranicznego. Ukończyła także wiele profesjonalnych kursów z zakresu bankowości i rynków finansowych. Mówi biegle po niemiecku, angielsku i rosyjsku.

 

Andrzej Staszkiewicz

Powierzono mu obowiązki szefa sprzedaży grupy Commercial Union Polska oraz został również powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu spółki dystrybucyjnej Commercial Union Polska Sp. z o. o. i na członka zarządu CU Życie.

Ostatnio był dyrektorem Pionu Akwizycji i Retencji w Citibanku Handlowym w Warszawie. Wcześniej pełnił odpowiedzialne funkcje menedżerskie w Procter&Gamble, Colgate Palmolive i PTK Centertel. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

 

Krzysztof Czerkas

Awansował na członka zarządu BRE Banku Hipotecznego. Z bankiem związany jest od 2001 r., najpierw jako dyrektor Departamentu Kredytów Komercyjnych, a od 2004 r. kierował Departamentem Zarządzania Ryzykiem Kredytowym. W latach 1992-2001 pracował na kluczowych stanowiskach kierowniczych w PBK SA (m.in. dyrektor Departamentu Trudnych Kredytów, dyrektor ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI