Darmowy rachunek oszczędnościowy online z oprocentowaniem 1,6% dla nowych środków dostępny w Santander Consumer Bank

Darmowy rachunek oszczędnościowy online z oprocentowaniem 1,6% dla nowych środków dostępny w Santander Consumer Bank
Fot. stock.adobe.com fizkes
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Badanie "Czy pandemia zmieniła podejście Polaków do świadomości finansowej?" przeprowadzone w lipcu 2021 roku pokazuje, że prawie połowa Polaków nie ma poduszki finansowej (47,1 proc.). Rachunek oszczędnościowy online od Santander Consumer Banku może pomóc to zmienić. W przeciwieństwie do wielu innych produktów tego typu dostępnych na rynku, jest pozbawiony dodatkowych wymogów, jak np. minimalna kwota wpłaty. O jego założenie może wnioskować każda pełnoletnia osoba, która posiada konto osobiste w innym banku. Obecnie produkt daje możliwość skorzystania z promocyjnego oprocentowania 1,60 proc. dla nowych środków do 200 tys. zł, poinformował Bank.

Rachunek oszczędnościowy od Santander Consumer Banku to elastyczność i pełna swoboda w zarządzaniu swoimi finansami. Umowa jest zawierana na czas nieokreślony, a klient może wpłacać i wypłacać pieniądze w dowolnym momencie, bez utraty odsetek.

Prowadzenie rachunku jest całkowicie darmowe i odbywa się za pośrednictwem bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej

W przeciwieństwie do wielu innych produktów tego typu dostępnych na rynku, nie musi martwić się dodatkowymi warunkami do spełnienia, takimi jak minimalna kwota wpłaty czy konieczność założenia kolejnego konta osobistego.

Dodatkową korzyścią jest to, że prowadzenie rachunku jest całkowicie darmowe i odbywa się za pośrednictwem bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej. Klient wypłaca pieniądze za pomocą nieograniczonej liczby bezpłatnych przelewów na konto osobiste, wskazane przy składaniu wniosku o otwarcie rachunku oszczędnościowego.

Czytaj także: Getin Bank udoskonala bankowość internetową

Alternatywa dla lokat terminowych

Jedyna opłata jaka czeka klienta w związku z rachunkiem oszczędnościowym w Santander Consumer Banku to 1 zł za przelew weryfikujący tożsamość, zlecony z jego konta osobistego. Po pozytywnej weryfikacji, 1 zł zostaje zwrócone. Konto, z którego wyśle przelew zostanie powiązane z rachunkiem, co oznacza, że to z niego klient będzie wpłacał i wypłacał swoje oszczędności.

To też dobra alternatywa dla lokat terminowych, które są ograniczone czasowo, a pieniądze na nie można wpłacić tylko w momencie ich zakładania

W dowolnym momencie w bankowości internetowej czy aplikacji mobilnej jest możliwość zmiany takiego konta, czyli rachunku powiązanego. Jest to proste w obsłudze, wygodne rozwiązanie, dopasowane do dzisiejszych standardów, gdzie coraz więcej usług przenosi się do Internetu.

‒ Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku to też dobra alternatywa dla lokat terminowych, które są ograniczone czasowo, a pieniądze na nie można wpłacić tylko w momencie ich zakładania. Daje on o wiele większą kontrolę nad zarządzaniem swoimi oszczędnościami ‒ mówi Magdalena Drążkowska, Menedżer Ds. Depozytów Detalicznych z Santander Consumer Banku.

– Dodatkową korzyścią jest możliwość skorzystania z obecnego, promocyjnego oprocentowania w wysokości 1,60 proc. dla nowych środków aż do kwoty 200 tys. zł. Uważamy, że jest to bardzo dobra propozycja dla osób, które chciałyby zacząć pomnażać swoje oszczędności dodaje

Czytaj także: Aion Bank podnosi oprocentowanie kont oszczędnościowych do 2%

Formalności online

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku klient zakłada w prostym i wygodnym procesie online za pomocą wniosku dostępnego na stronie internetowej banku.  

Po wypełnieniu go zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na ekranie, musi jedynie wykonać przelew weryfikacyjny, gdzie potwierdzi swoją tożsamość ze swojego konta osobistego.

Po pozytywnej weryfikacji i zaakceptowaniu dokumentacji, może już swobodnie korzystać ze swojego rachunku i planować oszczędności.

Czytaj także: W Banku Pocztowym założysz konto bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem kuriera Poczty Polskiej

Źródło: Santander Consumer Bank / SCB