Dariusz Szpakowski ponownie przed mikrofonem – mecz charytatywny KIR vs Bug Hanna

Dariusz Szpakowski ponownie przed mikrofonem – mecz charytatywny KIR vs Bug Hanna
Źródło: KIR
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Najpierw zdecydowana przewaga Bug Hanna, potem mobilizacja drużyny KIR. O zwycięstwie Bug Hanna zdecydowały karne. W tym meczu nie chodziło jednak o wynik, a o to, by połączyć walkę o promocję edukacji finansowej ze sportową rywalizacją. Całość brawurowo komentował Dariusz Szpakowski, a trybuny przepięknie położonego Stadionu Leśnego w Hannie nigdy nie gościły jeszcze tylu kibiców.

To był wyjątkowy, niedzielny piknik w gminie Hanna. Od rana trwały przygotowania do charytatywnego meczu drużyny Bug Hanna z reprezentacją Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Gospodarze przygotowali na powitanie gości specjalny festyn na dyniowisku – były konkursy, zabawy dla dzieci, degustacje potraw z dyni i warsztaty kulinarne.

Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium odpowiadała za część technologiczną – odbyły się warsztaty dla dorosłych z zakresu cyberbezpieczeństwa i prelekcja o podpisie elektronicznym, a dla dzieci gra edukacja o bezpieczeństwie w Internecie.

Wszystko pod wspólnym hasłem „Cyfrowo – dyniowo. Sportowo i zdrowo”.

Charytatywny mecz piłkarski

Piłkę na stadion punktualnie o 16.00 wniosła uroczyście Mia – mała dziewczynka, która była inspiracją do wydania przez Fundację Cyberium książeczki „Dzidzia w świecie płatności”, pierwszej książeczki dla maluchów o płatnościach.

W skład piłkarskiej drużyny Krajowej Izby Rozliczeniowej weszli przedstawiciele zarządu tej instytucji, programiści, eksperci z zakresu kryptografii, testerzy czy piłkarze, którzy na co dzień w kontakcie z klientami wprowadzają na rynek podpisy elektroniczne oraz usługi identyfikacji elektronicznej.

Drużyna Bugu Hanna złożona była z zawodników, którzy tworzyli tę drużynę od 2009 roku, aktualnych graczy i najmłodszych zawodników, którzy dopiero odbierają piłkarskie szlify.

Potem już wszystko na Stadionie Leśnym w Hannie odbyło się pod okiem Dariusza Szpakowskiego, który po wspólnym zdjęciu z drużynami zasiadł przed mikrofonem, aby w brawurowy sposób na żywo skomentować całe spotkanie.

Dariusz Szpakowski, mecz KIR-Bug Hanna
Dariusz Szpakowski. Źródło: KIR

Co to było za mecz, zaangażowanie, walka – mówił Dariusz Szpakowski – chciałoby się zawsze, patrząc na zmagania piłkarzy, widzieć taki głód gry, taką energię i taki zapał.  

Na stadion przybyły tłumy kibiców obu drużyn i fanów Dariusza Szpakowskiego.

Po meczu Dorota Dublanka – prezes Fundacji Cyberium wręczyła wygranej drużynie pamiątkowy puchar, ale nie zabrakło też akcentów technologicznych – medali wydrukowanych na drukarkach 3D.

Sport i edukacja finansowa czyli Gmina Hanna i KIR

Bardzo się cieszymy z wizyty redaktora Dariusza Szpakowskiego u nas, w Hannie, mówiła Grażyna Kowalik, wójt gminy – to dla nas zaszczyt, ale też nagroda za ciężką pracę z grupą ponad 120 piłkarzy, którzy w drużynach od najmłodszych do seniorów występują w barwach Bug Hanna, na różnych poziomach sportowego współzawodnictwa.

Można powiedzieć, że w naszej gminie każdy albo gra, albo kibicuje.

Wojciech Pantkowski – wiceprezes Krajowej Izby Rozliczeniowej i członek Rady Fundacji Cyberium, grający z numerem 8, mówił że starcie z Bug Hanna było dużym wyzwaniem, ale duch rywalizacji pozwolił na mobilizację w drużynie.

Wojciech Pantkowski dodał, że wspólne działania z gminą Hanna są dla KIR i Fundacji Cyberium elementem działań wpisujących się w łączenie sportu z edukacją w obszarze cyberbezpieczeństwa i promocji nowoczesnych rozwiązań technologicznych w lokalnych społecznościach.

mecz KIR-Bug Hanna
Źródło: KIR
Źródło: Fundacja Cyberium