Cyfrowy Polsat wniesie skargę do WSA w sprawie 40,6 mln zł podatku za 2011 r.

Cyfrowy Polsat wniesie skargę do WSA w sprawie 40,6 mln zł podatku za 2011 r.
Fot. Cyfrowy Polsat
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Cyfrowy Polsat zamierza wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) w sprawie utrzymanej w mocy przez dyrektora Izby Administracji Skarbowej, decyzji naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, określającej zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w kwocie wyższej od zadeklarowanej o wartość 40,6 mln zł plus odsetki od zaległości podatkowych, poinformowała spółka.

@Cyfrowy_Polsat wniesie skargę do WSA w sprawie 40,6 mln zł podatku za 2011 r.

„Zarząd spółki Cyfrowy Polsat […] powziął informację o otrzymaniu przez pełnomocnika spółki decyzji dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie z dnia 30 kwietnia 2018 r. utrzymującej w mocy zaskarżoną decyzję naczelnika Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie z dnia 25 maja 2017 roku, określającej zobowiązanie podatkowe w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w kwocie wyższej od zadeklarowanej o wartość 40,6 mln zł plus odsetki od zaległości podatkowych” – czytamy w komunikacie.

Spółka nie zgadza się z przedmiotową decyzją dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie i zamierza wnieść skargę do WSA, dodano.

„Spółka nie zamierza na ten moment zawiązywać żadnych rezerw obciążających jej bieżący wynik finansowy” – czytamy dalej.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka należy także Midas. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

Źródło: ISBnews