Crédit Agricole Commercial Finance Polska SA zmienia nazwę na Eurofactor Polska SA

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Grupa Credit Agricole wprowadziła nową markę dla wszystkich swoich spółek faktoringowych w Europie. Realizując tę strategię, należąca do Grupy EFL spółka faktoringowa Crédit Agricole Commercial Finance Polska SA zmienia nazwę na Eurofactor Polska SA. Strategia zmiany nazwy ma na celu zbudowanie silnej i rozpoznawalnej marki europejskiej.

Unifikacja nazewnictwa spółek faktoringowych w całej Europie to nie tylko działania wizerunkowe i występowanie pod jedną, silną  marką. To przede wszystkim wymierne korzyści dla naszych klientów w postaci  wspólnej, obowiązującej w całej Europie oferty, obejmującej te same wysokie standardy obsługi oraz uwzględniającej specyfikę rozwiązań prawno-podatkowych, obowiązujących w danym kraju. Chcemy zapewnić naszym klientom rozwiązania »szyte na miarę« ich potrzeb i oczekiwań, które nie będą ograniczane tylko do działalności na lokalnych rynkach” – powiedział Stanisław Atanasow, prezes Zarządu Eurofactor Polska SA.

Za wprowadzonymi zmianami stoi ogromne doświadczenie spółek z Grupy Eurofactor na rynku Europejskim. Eurofactor jest liderem branży we Francji, czwartym graczem na rynku faktoringu w Niemczech i nr. 5 w Europie.

Budując firmę od zera, stawialiśmy na jej rozwój w sposób ewolucyjny i bezpieczny, a nie na agresywne zdobywanie rynku. W naszych działaniach stawiamy nie tylko na dobrą ofertę, dopasowaną do warunków rynkowych, ale również  na wysoką jakość obsługi, która  obowiązuje we wszystkich spółkach EUROFACTOR w Europie” – powiedział Mariusz Wiśniewski, Dyrektor  Departamentu Sprzedaży.

Zmiana nazwy wesprze dynamiczny rozwój  Eurofactor Polska, a klientom da efektywne narzędzie finansowania bieżącej działalności. Eurofactor Polska SA (dawny: CA CFP) oferuje większość produktów obecnych na polskim rynku faktoringowym. Ponadto ma autorski model obsługi faktoringu eksportowego, który polega na współpracy z partnerami z Grupy Crédit Agricole w kraju importera, przy jednoczesnym wsparciu dedykowanej Spółki do obsługi transakcji zagranicznych.

Eurofactor Polska SA swym zasięgiem obejmuje całą Polskę, a swoje biura ma w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku.

W ubiegłym roku wartość wierzytelności wykupionych przez firmy zrzeszone w Polskim Związku Faktorów była o 17,31 proc. wyższa niż w roku poprzednim. Najwyższą dynamikę wzrostu osiągnęła Credit Agricole Commercial Finance, której obroty wzrosły o 167 proc. w stosunku do roku 2013.

Źródło: Eurofactor Polska SA