COVID-19: linie lotnicze Emirates rozpoczęły szczepienia swoich pracowników

COVID-19: linie lotnicze Emirates rozpoczęły szczepienia swoich pracowników
Źródło: Grupa Emirates
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Grupa Emirates rozpoczęła program szczepień przeciwko wirusowi COVID-19 dla kluczowych pracowników ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Akcja zorganizowana jest we współpracy z Urzędem ds. Zdrowia Dubaju oraz Ministerstwem Zdrowia i Prewencji - informuje w swoim komunikacie Firma.

Szczepienia rozpoczęły się 18 stycznia 2021 roku. W pierwszej kolejności szczepionkę otrzyma personel lotniczy pierwszej linii, w tym załoga pokładowa i kabinowa oraz inni pracownicy operacyjni.

Bezpieczeństwo pracowników i klientów

Emirates, wraz z firmą dnata ( Dubai National Air Travel Agency), to jedne z pierwszych firm transportowych i lotniczych na świecie, które zaoferowały swoim pracownikom możliwość zaszczepienia się przeciwko wirusowi COVID-19.

Już w trakcie pandemii Emirates i dnata wdrożyły wiele środków i nowych rozwiązań, aby zapewnić klientom, pracownikom i obsługiwanym społecznościom bezpieczeństwo.

W pierwszej kolejności szczepionkę otrzyma personel lotniczy pierwszej linii, w tym załoga pokładowa i kabinowa oraz inni pracownicy operacyjni

Program szczepień, który właśnie się rozpoczął jest kolejnym krokiem w kierunku ochrony zdrowia pracowników lotniczych, którzy swoją pracą służą podróżującym i pomagają w transporcie podstawowych towarów na całym świecie.

Czytaj także: Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce: ruszyły zapisy, jak się zgłosić?

Szczepienia w całym kraju, 12/7

W ramach programu, Grupa Emirates zapewnia swoim pracownikom dostęp do szczepionek firm Pfizer-BioNTech i Sinopharm. Obie szczepionki zostały zatwierdzone przez władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Aby ułatwić i przyspieszyć proces, szczepienia prowadzone są w różnych lokalizacjach firmy w całym kraju przez 12 godzin dziennie, 7 dni w tygodni.

Szczepionki są bezpłatne i dostępne dla wszystkich mieszkańców

Alternatywnie pracownicy Emirates Group, podobnie jak wszyscy obywatele i mieszkańcy ZEA, mogą zdecydować się na szczepienie w wyznaczonych przez rząd centrach medycznych i klinikach.

To zasługa władz ZEA, dzięki którym szczepionki są bezpłatne i dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Czytaj także: EBC: szczepienia przeciwko COVID-19 pozytywne dla perspektyw wzrostu PKB strefy euro, ale niepewność pozostaje

W ZEA zaszczepiono ponad 1,9 miliona osób

Według danych opublikowanych przez Our World In Data, witrynę badawczą z siedzibą w Oksfordzie, Zjednoczone Emiraty Arabskie zajmują drugie miejsce na świecie pod względem wskaźników szczepień.

Oznacza to, że od wprowadzenia szczepionek w grudniu 2020 r. w ZEA zaszczepiono ponad 1,9 miliona osób, co odpowiada 19,04 dawki/100 mieszkańców.

Zjednoczone Emiraty Arabskie zajmują drugie miejsce na świecie pod względem wskaźników szczepień

ZEA są na dobrej drodze do zaszczepienia ponad 50% swojej populacji przed końcem marca.

Czytaj także: Lockdown: dla zaszczepionych i ozdrowieńców siłownie, hotele, baseny, kluby fitness i restauracje powinny być otwarte

Źródło: Grupa Emirates