Compensa i Wiener ogłaszają kandydatów do nowego wspólnego zarządu

Compensa i Wiener ogłaszają kandydatów do nowego wspólnego zarządu
Anna Włodarczyk-Moczkowska. Źrodło: LinkedIn/Compensa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Powstanie nowej Compensy pod silnym kierownictwem zmieni układ sił na krajowym rynku ubezpieczeniowym. Ambicją zarządu nowej, połączonej spółki, na czele którego stanie Anna Włodarczyk-Moczkowska, jest budowa pozycji lidera w zakresie ubezpieczeń majątkowych, poinformowała nowa Spółka.

Silna, dynamiczna i innowacyjna firma ubezpieczeniowa, zajmująca ważne miejsce w czołówce polskiego rynku ubezpieczeń majątkowych – to zadanie dla członków zarządu połączonej Spółki. Kandydaci do zarządu nowej Compensy, to doświadczeni menedżerowie, którzy wykorzystają najlepsze doświadczenia, praktyki i potencjał obu ubezpieczycieli.

Na stanowisko prezesa zarządu nowej spółki została nominowana dotychczasowa prezes Compensy, Anna Włodarczyk-Moczkowska, która przez 10 lat przewodziła Wienerowi. Świetna znajomość obu firm pozwoli na efektywne wykorzystanie ich potencjału.

Prezes odpowiedzialna będzie m.in. za obszar strategii i projektów, zasobów ludzkich, inwestycji, audytu, rzecznika klientów, czy marketingu. Rozwój sprzedaży ubezpieczeń detalicznych będzie jej priorytetem.

Anna Włodarczyk-Moczkowska skupi się również na ubezpieczeniach zdrowotnych – dynamicznie rozwijającej się linii biznesowej zarówno produktów indywidualnych, jak i grupowych.

Czytaj także: Nowa prezeska TU i TUnŻ Compensa VIG ma zgodę KNF na objęcie funkcji

Adam Dwulecki, obecny prezes Wienera, odpowiedzialny będzie za zarządzanie portfelem  ubezpieczeń korporacyjnych. Wraz z zespołem rozwinie ofertę produktową opartą na różnorodnych ubezpieczeniach dla podmiotów gospodarczych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, świetnym relacjom z partnerami biznesowymi oraz dynamicznym zespołom sprzedaży Compensy i Wienera będzie realizował ambitny cel zbudowania drugiego, obok detalicznego, solidnego filaru nowej spółki.

Obszarem produktów masowych będzie kierował Damian Andruszkiewicz, który w 2023 roku objął funkcję członka zarządu w Compensie. Damian Andruszkiewicz w swojej pracy skupi się na rozwoju produktów detalicznych oraz dedykowanych sektorowi MSP, a także na opracowywaniu najlepszych rozwiązań taryfowych, aby dostarczać klientom oraz pośrednikom konkurencyjne i innowacyjne produkty ubezpieczeniowe.

Sferą finansów zajmie się Ireneusz Arczewski, obecnie zastępca prezesa zarządu w Compensie. Jego zadaniem będzie dbanie o stabilność finansową i efektywne wykorzystanie zasobów spółki. Wyzwania jakie staną przed pionem finansów to m.in. praca nad wdrażaniem regulacji zewnętrznych i modelem wewnętrznym dla celów wypłacalności, opracowywanie polityki w zakresie ESG, czy też wzmocnienie procesów raportowania i dostarczanie danych najwyższej jakości.

Za obszar likwidacji szkód, obsługi klienta, operacji i IT odpowiedzialny będzie Rafał Mosionek, obecny zastępca prezesa zarządu w Compensie. Do jego priorytetów będzie należało dostarczanie optymalnych rozwiązań w zakresie likwidacji szkód, zapewnienie najlepszych doświadczeń klientów poprzez doskonalenie procesów wewnętrznych oraz rozwój cyfryzacji nowej spółki.

Natomiast Marek Gołębiewski, obecny członek zarządu Wienera, w nowym Zarządzie odpowiedzialny będzie za sprawny proces połączenia obu spółek. Jego międzynarodowe doświadczenie i kompetencje zapewnią wdrożenie najlepszych praktyk i integrację procesów.

Czytaj także: Compensa: nawet jedna trzecia polis mieszkaniowych może mieć zaniżoną sumę ubezpieczenia

Plany nowej prezeski Compensy i Wienera

– Prace nad połączeniem Compensy i Wienera postępują, przed nami kolejne kroki, do których się przygotowujemy.

Jest dla mnie wielką przyjemnością i satysfakcją, że mogę współpracować z tak doświadczonymi menadżerami, a wkrótce stanąć wraz z nimi na czele nowej Compensy.

Stworzymy wyjątkowy zarząd i będziemy współpracować z wyjątkowym, połączonym zespołem Compensy i Wienera.

To będzie zielono-pomarańczowy mix dynamicznej energii obu zespołów, z którym – nie mam żadnych wątpliwości – wykorzystamy szansę, jaka stoi przed nami i zbudujemy silną pozycję lidera na naszym rynku ubezpieczeniowym – mówi Anna Włodarczyk-Moczkowska, prezes zarządu Compensa TU SA Vienna Insurance Group i prezes zarządu Compensa TU na Życie SA Vienna Insurance Group.

Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group