Comarch Corporate Banking w chmurze będzie dostępny dla klientów Banku BNP Paribas

Comarch Corporate Banking w chmurze będzie dostępny dla klientów Banku BNP Paribas
Źródło: Comarch
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Comarch podpisał umowę na wdrożenie i utrzymanie systemu Comarch Corporate Banking w Banku BNP Paribas.

#ŁukaszZieliński: Chcemy mieć najlepszy na rynku system bankowości internetowej zintegrowany z aplikacją na urządzenia mobile oraz z komunikacją z systemami ERP klientów opartą o webserwisy #CloudComputing #AplikacjeMobilne #eBankowość #OpenBanking @BNPParibas_PL @Comarch

Comarch Corporate Banking obejmuje bogaty zestaw produktów i usług bankowych dostępnych dla różnej wielkości przedsiębiorstw za pośrednictwem jednej, wielokanałowej platformy.

Bank będzie równolegle rozwijał dostęp do systemu za pomocą strony www, z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, jak i komunikacji opartej na webserwisach.

Większe cyberbezpieczeństwo w chmurze

Nowa wersja systemu Comarch Corporate Banking działa w chmurze, co umożliwia jej stały i szybki rozwój, a także oznacza, że jest cały czas dostępna i monitorowana pod kątem bezpieczeństwa.

‒ Zależy nam na nowoczesnej architekturze opartej o mikroserwisy, umożliwiającej elastyczne zarządzanie poszczególnymi elementami systemu, by w pełni wykorzystać możliwości rozwiązań chmurowych. Potrzebujemy również silników wspierających przetwarzanie dużych wolumenów danych z myślą o potrzebach największych firm.

Chcemy zbudować najbardziej zaawansowaną technologicznie platformę bankową na polskim rynku ‒ mówi Łukasz Zieliński, dyrektor zarządzający Pionu Rozwoju IT Bankowości Korporacyjnej w Banku BNP Paribas.

Aplikacja mobilna z tokenem do autoryzacji operacji

‒ Nowe, unikalne doświadczenia klienta, ergonomia, a także rozbudowanie systemu o funkcje samoobsługowe, to przy założeniu zaoferowania najbardziej rozbudowanej funkcjonalności produktowej kluczowe założenia projektu, którego podjęliśmy się z firmą Comarch.

Chcemy w przyszłym roku mieć najlepszy na polskim rynku system bankowości internetowej zintegrowany z aplikacją na urządzenia mobilne oraz z komunikacją z systemami ERP klientów opartą o webserwisy ‒ dodaje Maciej Glapa, dyrektor zarządzający Pionem Cash Management w Banku BNP Paribas.

Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter >>>

System wyróżniać ma ponadto wysoki komfort użytkowania.

‒ Bank chce wyznaczać trendy również jeśli chodzi o user experience ‒ podkreśla Szymon Kopciuch, kierownik projektu po stronie Comarch. Przykładem jest tutaj nowa aplikacja mobilna z wbudowanym tokenem do autoryzacji operacji.

Comarch Corporate Banking dostępny już od 2020 r.

‒ To wymagający projekt, powierzony nam przez Bank BNP Paribas, dzięki zaufaniu, jakie zdobyliśmy pracując z bankiem przez lata ‒ wskazuje Piotr Kusek, Dyrektor Handlowy i opiekun banku w Comarch.

Niektóre elementy nowego systemu mają być dostępne już w tym roku, a kompletnie nowy ekosystem ruszy w roku 2021.

Źródło: Comarch S.A.