Citi Handlowy: automatyczne rozliczenie płatności w walutach obcych

Citi Handlowy: automatyczne rozliczenie płatności w walutach obcych
Główna siedziba banku Citi Handlowy (fot. Citi Handlowy)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Citi Handlowy udostępnił posiadaczom kart debetowych usługę Citibank Global Wallet, która umożliwia dokonywanie płatności w walutach obcych bez ponoszenia kosztów przewalutowania. System automatycznie rozpoznaje walutę transakcji i pobiera środki z właściwego konta walutowego.
.@Citi_Handlowy udostępnił posiadaczom kart debetowych usługę #CitibankGlobalWallet #CitiHandlowy

Citibank Global Wallet to wygodny i automatyczny serwis, który umożliwia zakupy w wybranych walutach – USD, EUR, GBP + PLN – za granicą lub przez Internet oraz wypłaty gotówki z bankomatów bez dodatkowych kosztów przewalutowania. System rozpoznaje walutę i na podstawie waluty transakcji wybiera subkonto walutowe, z którego rozliczana się transakcja.

Czytaj także: Wymiana walut – w niektórych bankach po nowemu z powodu koronawirusa >>>

Serwis Citibank Global Wallet został udostępniony klientom indywidualnym – posiadaczom kart debetowych Citi –  i może być aktywowany w aplikacji Citi Mobile. Po jednorazowym aktywowaniu usługa działa automatycznie – rozpoznaje, w jakiej walucie rozliczy się płatność.. Jeśli na koncie w walucie transakcji nie ma środków, płatność zostanie dokonana z rachunku domyślnego, do którego podpięta jest karta debetowa. Klient może sam wybrać, które jego konto będzie kontem domyślnym – jednym kliknięciem w aplikacji mobilnej.

Transakcji bez przewalutowania można dokonać w 4 walutach

Transakcji bez przewalutowania można dokonać w 4 walutach: złote polskie (PLN), dolary amerykańskie (USD), euro (EUR) i funty brytyjskie (GBP), o ile klient posiada konta w tych walutach. Rachunki walutowe można otworzyć samodzielnie w serwisie bankowości elektronicznej Citibank Online.

Nowa usługa Citibank Global Wallet

Nowa usługa Citibank Global Wallet to wygoda płacenia za zakupy w walutach obcych i większa kontrola nad stosowanymi kursami walutowymi przy zasileniu rachunków. To również oszczędność na kosztach przewalutowania, które są częstym i zaskakującym dodatkiem do transakcji zakupu.

Usługę Citibank Global Wallet może aktywować klient, który jest posiadaczem lub współposiadaczem konta osobistego w Citi Handlowy, ma jedno lub więcej subkont walutowych, ma aktywną kartę debetową do konta oraz aktywował aplikację Citi Mobile.

Źródło: Citi Handlowy