Chcesz dokonać wpłaty lub wypłaty gotówki bez użycia karty? To możliwe!

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bs.torun.01.250x162Chcesz dokonać wpłaty lub wypłaty gotówki bez użycia karty? To możliwe! Wystarczy, że aktywujesz autoryzację biometryczną w Banku Spółdzielczym w Toruniu.

Biometria jest technologią opartą o analizę układu naczyń krwionośnych dłoni i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfortu podczas korzystania z urządzeń.  Metoda ta należy do najnowocześniejszych na świecie i może się nią pochwalić niewiele placówek bankowych w kraju. Bank Spółdzielczy w Toruniu konsekwentnie wyposaża kolejne swoje placówki w nowoczesne urządzenia samoobsługowe. Obecnie w Banku uruchomione są cztery urządzenia, w kolejności udostępniania pojawiły się w II Oddziale, Oddziale Zławieś Wielka, I Oddziale i ostatnio nowo oddanym do użytku budynku Oddziału Łubianka.

Główne zalety biometrii opartej na skanowaniu dłoni to:

  • bezpieczeństwo – brak zagrożenia kradzieży czy zgubienia środka podlegającego autoryzacji,
  • niezawodność – dłoń nie jest podatna na uszkodzenia w takim stopniu jak karta,
  • oszczędność czasu – szybkie rozpoznanie wzorca naczyń krwionośnych przez bankomat recyklingowy,
  • wygoda – brak konieczności pamiętania o środku autoryzującym.

Czynności zmierzające do udostepnienia usługi uwierzytelniania biometrycznego zajmują zaledwie około 1 minuty i można je przeprowadzić wspólnie z pracownikiem placówki.

Skala rozwoju biometrii w Banku w ostatnich miesiącach ma charakter wręcz rewolucyjny.

W grudniu 2013 r. uruchomiliśmy pierwszy bankomat recyklingowy w Banku. Spotkał się on z dużym uznaniem i zainteresowaniem. Do września 2014 r. umożliwiliśmy usługę biometryczną 147 Klientom. Pozytywne doświadczenie z nową metodą autoryzacji, pozbawionej konieczności korzystania z karty, skłoniło Klientów do polecania biometrii wśród swoich bliskich i znajomych.

Miało to wymierny skutek w kolejnych miesiącach. W samym tylko październiku 2014 r.  zainteresowanie biometrią skutkowało rekordowym udostepnieniem usługi na rzecz kolejnych 292 Klientów. Na koniec stycznia 2015 grono Klientów obsługiwanych biometrią wynosiło już 913 osób.

Wielu z Was, którzy na co dzień obsługują się w Oddziale nie posiadającym na obecną chwilę urządzenia wielofunkcyjnego, zdecydowało się jednak na uruchomienie biometrii w Banku. Daje to możliwość skorzystania z urządzeń chociażby podczas wizyty w Toruniu.

Zachęcamy osoby, które do tej pory nie doświadczyły nowej usługi, do zdecydowania się na nią podczas wizyty w placówce. Usługa nic nie kosztuje, a doświadczenie łatwości i wygody w użytkowaniu urządzeń wpłynie na częstsze ich wykorzystanie.

Źródło: Bank Spółdzielczy w Toruniu