CD Projekt zwraca klientom pieniądze za Cyberpunk 2077

CD Projekt zwraca klientom pieniądze za Cyberpunk 2077
Źródło: Twitter
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
CD Projekt deklaruje, że każdemu, kto zgłosi się do spółki do 21 grudnia 2020 roku zwróci koszty zakupu gry "Cyberpunk 2077" zarówno w wersji cyfrowej, jak i fizycznej - poinformowano na Twitterze na oficjalnym koncie gry, czytamy w depeszy PAP Biznes.

„Naszą intencją jest, żeby każdy właściciel kopii fizycznej albo cyfrowej gry, który dokonał zakupu w sieci detalicznej i posiada ważny dowód zakupu, otrzymał zwrot kosztów. Zrobimy to z własnej kieszeni, jeśli będzie to konieczne” – napisał zespół „Cyberpunk 2077” na Twitterze.

„Jeżeli nie macie możliwości otrzymania refundacji kosztów ze sklepu, w którym dokonaliście zakupu, skontaktujcie się z nami drogą mailową do 21 grudnia. Jest to jednorazowa inicjatywa, poinformujemy o następnych krokach natychmiast po upływie tego terminu” – dodano.

Od dnia premiery gry kurs akcji CD Projekt spadł o 31 proc.

Jednocześnie zespół „Cyberpunk 2077” zwraca się do posiadaczy cyfrowej wersji gry, żeby występowali o zwrot kosztów bezpośrednio do platform, na których dokonali zakupu.

Microsoft też zwraca koszty zakupu

Kilka godzin wcześniej Microsoft złożył deklarację, że każdy posiadacz gry „Cyberpunk 2077”, który zakupił ją w wersji cyfrowej ze sklepu Microsoft Store, może liczyć na pełny zwrot kosztów.

„Żeby mieć pewność, że każdy gracz otrzyma obsługę w jakości, której oczekuje od Xbox, rozszerzamy naszą politykę przyjmowania zwrotów i oferujemy do odwołania pełną refundację kosztów każdemu, kto kupił +Cyberpunk 2077+ w wersji cyfrowej z Microsoft Store” – napisał zespół Xbox Support na swoim koncie na Twitterze.

Xbox Support dodał, że zwrócił już koszty ogromnej większości klientów, którzy wystąpili z takim żądaniem.

„Chociaż wiemy, że deweloperzy z CD Projekt Red pracowali ciężko nad stworzeniem „Cyberpunk 2077″ w ekstremalnie wymagających okolicznościach, to jednocześnie zdajemy sobie też sprawę, że niektórzy gracze są niezadowoleni z obecnej jakości gry na starszych typach konsol” – napisano na Twitterze.

Prezes CD Projekt: nie prowadzimy rozmów z Microsoftem o wycofaniu „Cyberpunk 2077”

Prezes CD Projekt Adam Kiciński poinformował w piątek PAP Biznes, że CD Projekt nie prowadzi obecnie z Microsoftem rozmów o wycofaniu „Cyberpunk 2077” z dystrybucji cyfrowej na konsolach Xbox.

Obawiała się tego część inwestorów i analityków po tym, jak w nocy z czwartku na piątek Sony Interactive Entertainment usunęło cyfrową wersję gry „Cyberpunk 2077” ze sprzedaży w PlayStation Store.

W komunikacie na Twitterze Sony potwierdziła, że od piątku każdy gracz PlayStation może zwrócić cyfrową wersję gry i otrzymać zwrot pieniędzy. Firma podała, że wstrzymanie cyfrowej dystrybucji „Cyberpunk 2077” w PlayStation Store ma charakter tymczasowy.

Kurs CD Projekt spadł o 31 proc. od premiery

Gra zadebiutowała 10 grudnia. Od czasu premiery media branżowe oraz gracze wskazują na liczne błędy oraz niską jakość gry w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Informacja o wycofaniu gry CD Projektu z PlayStation Store wywołała w piątek mocną wyprzedaż jej akcji. W ciągu dnia spadki przekraczały nawet 20 proc., a dzienne minimum wyznaczone zostało w okolicy 242 zł, poziomie notowanym ostatnio w poniedziałek, kiedy to rynek zareagował na niskie oceny graczy konsolowej wersji „Cyberpunka”.

Na koniec dnia CD Projekt odrobił część spadków, a kurs zniżkował o 12 proc., do 271 zł.

Od dnia premiery gry kurs akcji CD Projekt spadł o 31 proc., a na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni stracił niemal 39 proc.

Źródło: PAP BIZNES