CD Projekt: amerykańskie kancelarie prawne składają pozwy zbiorowe

CD Projekt: amerykańskie kancelarie prawne składają pozwy zbiorowe
Fot. stock.adobe.com /kwanchaift
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Dwie amerykańskie kancelarie prawne, The Schall Law Firm oraz Rosen Law Firm, ogłosiły w czwartek (24.12.) i w piątek (25.12.) w nocy, że złożą pozwy zbiorowe do sądu przeciwko CD Projektowi, zarzucając mu złamanie ustawy o papierach wartościowych oraz wysyłanie na rynek fałszywych lub wprowadzających w błąd komunikatów o grze "Cyberpunk 2077".

Według prawników obu kancelarii, długo wyczekiwana gra „Cyberpunk 2077” nie nadaje się do gry na konsolach obecnej generacji Xbox i PlayStation z powodu ogromnej liczby błędów.

W efekcie Sony, Microsoft oraz sam CD Projekt zmuszone były ogłosić, że zwrócą pełne koszty nabycia gry wszystkim, którzy się do nich zgłoszą z takim żądaniem, a dodatkowo Sony wycofał „Cyberpunka 2077” ze swojego sklepu PlayStation Store.

Czytaj także: CD Projekt zwraca klientom pieniądze za Cyberpunk 2077

Zniszczona reputacja

W opinii The Schall Law Firm i Rosen Law Firm, „reputacja CD Projektu została znacząco zniszczona przez nieudany start Cyberpunk 2077”.

Cyberpunk 2077 nie nadaje się do gry na konsolach obecnej generacji Xbox i PlayStation

Obie kancelarie prawne wezwały inwestorów, którzy kupili akcje CD Projektu między 16 stycznia a 17 grudnia 2020 roku, do zgłaszania się do nich do 22 lutego.

Sprzedano 13 mln sztuk gry Cyberpunk 2077

CD Projekt informował kilka dni temu, że do 20 grudnia włącznie gracze kupili ponad 13 mln sztuk gry Cyberpunk 2077. Analitycy ankietowani przez PAP Biznes szacowali sprzedaż gry przed świętami Bożego Narodzenia średnio na 16,4 mln kopii.

„Cyberpunk 2077” zadebiutował 10 grudnia na platformach PC, PlayStation i Xbox oraz usługach streamingowych Stadia i GeForce Now. Od czasu premiery media branżowe oraz gracze wskazywali na liczne błędy oraz niską jakość gry w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Lepsze recenzje tytuł zbiera na komputerach PC, platformach streamingowych oraz konsolach nowej generacji.

Od czasu premiery media branżowe oraz gracze wskazywali na liczne błędy oraz niską jakość gry w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox On

W ubiegły piątek informacja o czasowym wycofaniu gry CD Projektu z PlayStation Store i umożliwienie przez Sony zwrotu gry przez wszystkich zainteresowanych wywołały mocną wyprzedaż akcji polskiej spółki.

Z kolei w weekend Microsoft, producent konsol Xbox, podał, że każdy posiadacz gry w wersji cyfrowej kupionej w Microsoft Store, może liczyć na pełny zwrot kosztów. CD Projekt zadeklarował ponadto pomoc przy zwrotach gry w wersji pudełkowej.

Źródło: PAP BIZNES