Carsmile z Grupy OLX tworzy pierwszego w Polsce internetowego brokera kredytów samochodowych

Carsmile z Grupy OLX tworzy pierwszego w Polsce internetowego brokera kredytów samochodowych
Fot. stock.adobe.com/sasun Bughdaryan
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Platforma Carsmile z Grupy OLX buduje pierwszego w Polsce internetowego brokera kredytów samochodowych. Carsmile planuje, że w ofercie znajdą się docelowo produkty 15-20 banków, 10-15 firm leasingowych, a także kilku firm pożyczkowych oferujących pożyczki online.

„Po sukcesie w sprzedaży samochodów online, otwieramy kolejne ramię biznesowe Carsmile w segmencie fintech. Finalizujemy budowę pierwszego internetowego brokera kredytów samochodowych i leasingu. Zakończyliśmy pilotaż projektu, który dał bardzo dobre wyniki” – powiedział prezes Carsmile Łukasz Domański, cytowany w komunikacie.

Firma posiada już licencję Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) oraz zespół doświadczonych ekspertów, wskazano w informacji.

Czytaj także: Laweta, wóz strażacki, albo foodtruck do skonfigurowania na platformie internetowej >>>

„Zapraszamy wszystkie podmioty do współpracy, ale stawiamy jeden warunek: interesuje nas wyłącznie sprzedaż produktów finansowych, realizowana poprzez nasze kanały cyfrowe lub telefonicznie, najchętniej z wykorzystaniem API. Nie jesteśmy porównywarką. Nie prowadzimy działalności afiliacyjnej. Nie zajmujemy się pozyskiwaniem i przekazywaniem danych użytkowników. Stworzyliśmy i rozbudowujemy narzędzie transakcyjne” – dodał Arkadiusz Zaremba, dyrektor zarządzający Otmoto Klik, odpowiedzialny za nowe przedsięwzięcie biznesowe Carsmile.

Pilotaż usługi

W ramach pilotażowej usługi, za pośrednictwem Otomoto już dziś można zaciągnąć kredyt w Alior Banku, BNP Paribas, Santanderze, InBanku, Cofidis. Można też wziąć leasing w PKO, Santanderze, BNP, ING, Pekao czy Impuls Leasing. a pożyczkę np. w Smartney. Do tej pory Carsmile podpisał już umowy z kilkunastoma partnerami zainteresowanymi sprzedażą swoich produktów finansowych w miejscu, w którym użytkownik poszukuje samochodu czy motocykla, wymieniono w materiale.

W trakcie tzw. cichego pilotażu firma sfinansowała zakup 1 000 aut. W tym roku liczy na łączną sprzedaż kredytów i leasingu rzędu 100 mln zł, a w przyszłym roku zakłada potrojenie tego poziomu.

Nasz projekt ma na celu pokazanie nabywcom aut, że mają wybór, jaki bank czy firmę leasingową wybrać.

„Oferty poszczególnych instytucji różnią się pod względem kosztów, okresu umowy czy akceptowanego rodzaju wynagrodzenia. Nabywca auta nie musi godzić się na ofertę, jaką podsuwa mu dealer” – zaznaczył Domański.

Carsmile jest pionierem w sprzedaży aut przez internet. Sprzedał już 9 tys. nowych samochodów, do każdego zapewniając finansowanie w formie wynajmu długoterminowego, leasingu, a od niedawna także kredytu. Firma stworzyła własne narzędzie do oceny ryzyka kredytowego, dzięki czemu klient trafiający do banku czy firmy leasingowej może w krótkim czasie i nie wychodząc z domu załatwić wszystkie formalności – od wyboru najlepszej oferty, do podpisania umowy.

Źródło: ISBnews