Callatay & Wouters zakończył swój pierwszy projekt w Polsce, liczy na duże zmiany w lokalnych bankach
Callatay & Wouters, globalny dostawca oprogramowania i usług informatycznych dla banków szacuje, że z uwagi na nadchodzące nowe regulacje prawne w sektorze finansowym, polskie banki czeka nieuchronna aktualizacja ich centralnych systemów IT. Firma planuje wykorzystać ten potencjał i rozwija jedyną na świecie lokalną wersję swojego sztandarowego systemu Thaler na rynek polski. Z rozwiązań Callatay & Wouters korzysta już BGŻOptima - pierwszy klient w Polsce. Firma chce być liderem wśród dostawców IT dla banków w naszym kraju i oczekuje wzrostu swoich operacji na rynku polskim o 50 proc. w każdym kolejnym roku począwszy od 2013 r.
– Najbliższy okres będzie burzliwy dla sektora bankowego tak w Europie, jak i w Polsce. W ciągu dwóch lub trzech lat spodziewamy się ponad dziesięciu zasadniczych zmian w przepisach prawa europejskiego, które będą wymagały szybkiego dostosowania infrastruktury głównych systemów informatycznych większości polskich banków – mówi Tammo van Leeuwen, dyrektor ds. rozwoju Callatay & Wouters. – Naszym zdaniem zmiany te stworzą duży popyt w polskich bankach na nowe rozwiązań w zakresie oprogramowania dla back office – dodaje.
Callatay & Wouters, jako pierwszy międzynarodowy dostawca tego typu rozwiązań IT, proponuje oprogramowanie, które może być automatycznie aktualizowane, zgodnie z nowymi regulacjami dotyczącymi zarówno Polski, jaki i innych krajów europejskich. – Naszym celem jest zdobycie w 2015 r. pozycji lidera polskiego rynku w segmencie średnich i dużych banków detalicznych. Liczymy na wzrost naszych operacji na poziomie 50 procent rocznie – komentuje Tammo van Leeuwen. Biuro firmy w naszym kraju otworzy się w 2013 r.
Pierwszym projektem firmy Callatay & Wouters w Polsce było wdrożenie centralnego systemu w BGŻOptima, banku stworzonym przez polski Bank BGŻ i holenderski Rabobank w listopadzie 2011 roku. System dostarczany przez Callatay & Wouters pozwala na samoobsługowe korzystanie z bankowości internetowej, bez potrzeby zatrudniania licznego personelu bankowego. Rabobank, jako jeden z pierwszych banków, które przyjęły strategię oferowania w pełni zdalnej bankowości przez Internet, tworząc na całym świecie liczne oddziały Rabodirect i przyciągając dzięki temu modelowi biznesowemu wielu nowych klientów.
– Współpracowaliśmy już z Callatay & Wouters w zakresie oprogramowania do obsługi bankowości elektronicznej – mówi Gert Bouwman, szef międzynarodowej bankowości bezpośredniej Rabobank. – Nasze doświadczenia z oprogramowaniem Thaler sprawiły, że był to dla nas naturalny partner do współpracy przy tym projekcie – dodaje. Firma Callatay & Wouters dostarczyła całą infrastrukturę głównych systemów operacyjnych banku. – Byłem pod wrażeniem tempa, staranności i zaangażowania, z jakim przebiegało wdrożenie oprogramowania Thaler. Ten dostawca stworzył dla naszego wspólnego projektu wszechstronne, elastyczne rozwiązanie, które umożliwi nam zapewnienie klientom BGŻOptima najlepszej możliwej obsługi – komentuje Bouwman.
– Z naszego punktu widzenia udane zakończenie tego projektu jest szczególnie ważne, ponieważ to nasze pierwsze znaczące wdrożenie na polskim rynku. Doświadczenie to pokazuje, że jakość naszego produktu jak i nasze zaangażowanie mogą wnieść tu nową wartość – dodaje Bouwman.
Źródło: Callatay & Wouters