Britenet partnerem Kornit Digital z Izraela oferującym cyfrowe rozwiązania do produkcji odzieży na żądanie

Britenet partnerem Kornit Digital z Izraela oferującym cyfrowe rozwiązania do produkcji odzieży na żądanie
Źródło: Britenet
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Britenet, polski dostawca IT, rozpoczął współpracę z Kornit Digital, globalnym liderem w zakresie cyfrowych technologii produkcji odzieży i tekstyliów na żądanie.

Kornit Digital to pochodząca z Izraela spółka notowana na giełdzie (NASDAQ: KRNT).

Firma tworzy dla branży FashionTech systemy operacyjne z kompleksowymi rozwiązaniami obejmującymi systemy druku cyfrowego, atramenty, materiały eksploatacyjne, oprogramowanie workflow oraz platformę w chmurze, obsługującą globalną sieć fulfillmentową.

Kornit Digital, z siedzibą główną w Izraelu i biurami w USA, Europie oraz Azji, obsługuje klientów w ponad stu krajach na całym świecie.

Produkcja blisko domu

Dziś cały proces produkcji nowych ubrań zajmuje wiele miesięcy. Kornit Digital dzięki swoim rozwiązaniom skraca ten czas do zaledwie tygodni, a nawet dni.

Produkcja na żądanie i blisko domu klienta końcowego pozwala na tworzenie produktów w ilościach odpowiadających zapotrzebowaniu, zmniejszając tym samym problem nadmiernych odpadów oraz ograniczając koszty i zanieczyszczenie związane z transportem odzieży z fabryk do sklepów.

Kadry IT atutem Polski

Britenet już od ponad 16 lat funkcjonuje na polskim i zagranicznym rynku IT. Swoim partnerom biznesowym oferuje m.in. realizowanie projektów w blisko 50 technologiach oraz szerokie wsparcie w postaci outsourcingu ekspertów, tworzenia systemów informatycznych, rozwoju aplikacji mobilnych, utrzymywania istniejących systemów oraz rozwiązań BI i Salesforce.

Dlaczego międzynarodowa firma z wizją zrewolucjonizowania dużej gałęzi przemysłu i lider w swojej branży zdecydowała się na poszukiwanie partnera biznesowego w Polsce? Na to pytanie odpowiada Michał Tomasik – Business Unit Director w Britenet. 

– Polski rynek IT oferuje zagranicznym firmom przede wszystkim dobrze wykształconych specjalistów. W Polsce na kierunkach technicznych kształci się około 70 tys. studentów rocznie. Oznacza to, że każdego roku na rynek pracy wchodzi około 15 tys. potencjalnych pracowników.

Źródło: Britenet Sp. z o.o.