Brazylia triumfuje w Starych Jabłonkach

Brazylia triumfuje w Starych Jabłonkach
Fot.Igor Link/stock.adobe.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Turniej siatkówki plażowej FIVB Beach Volleyball World Tour SK Bank Mazury Grand Slam 2014 w Starych Jabłonkach dobiegł końca. Zarówno w turnieju żeńskim jak i męskim zwyciężyły pary z Brazylii. Wszyscy kibice i uczestnicy podkreślają, że to był niezapomniany czas - także dzięki SK bankowi.

W niedzielnym finale brazylijski team Pedro – Alvaro po emocjonującym finale i tie-breaku pokonał łotewską dwójkę Samoilovs – Smedins. Warto przy okazji przypomnieć, że w drodze do finału Łotysze wyrzucili z turnieju dwie najlepsze pary polskie: w walce o ćwierćfinał polegli Fijałek i Prudel, a w następnej turze Kądzioła z Szałankiewiczem.

W turnieju żeńskim SK bank Mazury Grand Slam 2014 Polki niestety odpadły dość szybko. Ale mimo to publiczność w Starych Jabłonkach jak zwykle dopisała i gorąco dopingowała zawodniczki innych teamów. Warto było, bo walka była niezwykle zacięta, a w trzysetowym finale Brazylijki Larissa – Talita pokonały niemiecką parę Ludwig – Sude.

Podczas uroczystej dekoracji srebrne medale zarówno żeńskiej jak i męskiej drużynie wręczył Prezes Zarządu SK banku Jan Bajno. Jednak niezależnie od miejsca na podium, radość zawodniczek i zawodników była tak samo duża. I wszyscy zapowiedzieli, że w 2015 roku znowu przyjadą do Starych Jabłonek, zgodnie podkreślając, że atmosfera turnieju, którego SK bank był sponsorem tytularnym, jest absolutnie niepowtarzalna.

Rzeczywiście, SK bank postarał się, aby wszyscy, zarówno zawodnicy jak i kibice, mieli niezapomniane przeżycia. Na stadionie już tradycyjnie tańczące dziewczyny z SK bank Beach Dancers wzbudzały wielkie emocje, szczególnie wśród męskiej części widowni. Zorganizowaliśmy też konkursy, które cieszyły się wielką popularnością: w jednym z nich twórcy najlepszych selfie ze stadionu wrzuconych na Facebooka zyskiwali status VIP-a i następny mecz mogli oglądać z wygodnej kanapy na specjalnej trybunie, popijając drinki przynoszone przez piękne hostessy. Wybieraliśmy też „Kibica dnia” – najfajniejszych, najbardziej barwnych, najwierniejszych kibiców, którym wręczaliśmy ufundowane przez nas nagrody. Pierwszym był jeżdżący na wózku inwalidzkim Piotr Jarkowski który od początku obserwował turniej. Oprócz e-czytnika książek dostał od SK banku także piłkę z autografami naszych siatkarzy Grzegorza Prudla i Mariusza Fijałka.

Poza stadionem było równie ciekawie. Ustawiona w namiocie SK banku FotoBudka, gdzie można było zrobić sobie za darmo fajne zdjęcia (także w przebraniu), była wręcz oblegana. A jeśli zdjęcia zostały wrzucone na Facebooka – była taka możliwość – brały udział w losowaniu piłek z autografami zawodników. A jeśli ktoś się zmęczył – wygodne leżaki SK banku pozwalały wypocząć na plaży nad jeziorem Szeląg Małym.

Kibiców idących w czwartek 21 sierpnia na poranne mecze, przywitał niecodzienny i imponujący widok: balon SK banku w pełnej krasie. To była bez wątpienia największa niespodzianka i największa atrakcja. Ogromny – 36 metrów wysokości, blisko 4 tys. m3 objętości) – był obsługiwany i pilotowany przez Agnieszkę Sulewską i jej załogę z SK baloon Teamu. Dominował nad okolicą i pobliskim boiskiem nr 2. wzbudzając podziw i sensację. Wiele osób dopytywało się o możliwość lotu (nawet na uwięzi), jednak zmienna pogoda uniemożliwiła wzniesienie się w powietrze. Lot odbył się wczesnym następnego dnia, a w koszu oprócz naszej pilotki Agnieszki Sulewskiej znaleźli się mistrzowie polskiej kuchni: Jarosław Uściński, Karol Okrasa oraz Dariusz Struciński. Zgodnie stwierdzili, że blisko godzinna wyprawa SKbankowym aerostatem była absolutnie niezapomnianym przeżyciem. Balon został postawiony jeszcze w sobotę wieczorem – podświetlona palnikiem kolorowa powłoka na tle ciemnogranatowego nieba, robiła naprawdę piorunujące wrażenie. I przyciągała ludzi, którzy wdawali się w dyskusję z Agnieszką Sulewską wypytując o szczegóły techniczne, technikę latania balonem, plany startów i wiele innych rzeczy.

Jednak nie każdy mógł na żywo oglądać turniej siatkówki plażowej FIVB Beach Volleyball World Tour SK Bank Mazury Grand Slam 2014 w Starych Jabłonkach. Nie szkodzi – nasze relacje można znaleźć na Facebooku (facebook.com/skbanksport) i na YouTube (kanał SK bank Sport). I wciąż są uzupełniane przez nowe materiały – więc naprawdę warto tam zajrzeć!

I zapraszamy za rok do Starych Jabłonek!

140827.stadion.02.400
Prezes SK banku Jan Bajno dekoruje zdobywców drugiego miejsca, łotweską parę Samoilovs – Smedins

Źródło: Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa