Bramka płatnicza imoje od ING z płatnościami Visa Mobile
Ten sposób płatności pozwala na dokonanie zakupów internetowych bez potrzeby wpisywania danych takich jak data ważności, kod CVV, imię i nazwisko posiadacza czy numer karty.
Płacąc Visa Mobile wystarczy wpisać swój numer telefonu oraz dokonać autoryzacji w aplikacji bankowej.
Czytaj także: BLIK: Plus Bank S.A. uruchomił bramkę płatniczą dla klientów Plusa
Cyberbezpieczeństwo: Visa Mobile korzysta z tokenizacji
Dzięki Visa Mobile transakcje chronione są chargebackiem. Oznacza to, że w przypadku, gdy zakupy zostaną dokonane u nieuczciwego sprzedawcy lub gdy przesyłka zgubi się/zostanie uszkodzona, konsument płacący Visa może odzyskać pieniądze. Powinien w tym celu skontaktować się ze swoim bankiem.
– Za Visa Mobile stoi tokenizacja. Jest ona podstawą, na której budujemy rozwiązania mogące zmienić przyszłość tego, jak kupujemy i sprzedajemy. Pozwala m.in. ograniczyć liczbę oszustw w handlu internetowym, ale korzyści, które z niej płyną, wykraczają poza bezpieczeństwo.Ta technologia pozwala tworzyć szybsze i bardziej elastyczne metody płatności, co doceniają korzystający z kart Visa, zarówno ci kupujący w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie – mówi Adrian Kurowski, dyrektor generalny Visa w Polsce.
Czytaj także: Nauka i Edukacja Ekonomiczna | Raport PAB-WIB | Banki powinny podejść strategicznie do rynku e-commerce
Możliwości płatności w sieci dzięki imoje
Imoje już dzisiaj umożliwia przyjmowanie płatności w Internecie za pomocą wszystkich najpopularniejszych metod jak szybkie przelewy, karty płatnicze, Google Pay i Apple Pay.
Poza tym stale rośnie popularność metody „imoje płacę później”, która pozwala odroczyć zakupy internetowe klientom indywidualnym jak i firmowym. Od teraz klienci będą mogli skorzystać również z szybkiej i wygodnej płatności metodą Visa Mobile.
Rozwiązanie Visa Mobile jest oparte na usłudze Click to Pay oraz wykorzystuje standard EMV Secure Remote Commerce (SRC), który jest wzorcem dla płatności kartą w Internecie.