BOŚ współfinansuje pierwsze polski hotel z certyfikatem LEED

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bos.bank.01.400x304Współfinansowany przez Bank Ochrony Środowiska w ramach inicjatywy JESSICA kompleks "Baltic Park Molo" będzie pierwszym polskim hotelem z certyfikatem LEED. Warta ponad 200 mln zł inwestycja wyróżniać się będzie jako zespół pięciogwiazdkowych hoteli i ok. 250 miejsc pracy dla Świnoujścia, ale również jako inteligentny przykład prośrodowiskowej architektury. Obecnie tylko 29 budynków w całej Polsce posiada certyfikat LEED.

„Baltic Park Molo” to projekt finansowany w ramach inicjatywy JESSICA we współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska. Projekt zakłada budowę w centrum dzielnicy uzdrowiskowej Świnoujścia nowoczesnego kompleksu hotelowego. Inwestycja obejmie cztery budynki i 150-metrową promenadę zakończoną molo. W dwóch 5-gwiazdkowych hotelach zlokalizowane będą: restauracje, kluby, kręgielnia, Fitness Club, luksusowa Strefa SPA & Wellness, a także Aquapark oraz centrum kongresowe – jedno z największych w Polsce. W całym zespole znajdzie się niemal 600 pokoi i apartamentów z widokiem na morze oraz około 2 000 m2 powierzchni handlowo-usługowej. W ramach projektu inwestor, firma Zdrojowa Invest, zobowiązał się także do modernizacji promenady wraz z przejściem na plażę oraz budowy infrastruktury takiej jak drogi dojazdowe, prysznice, toalety, etc.

Zdrojowa Invest zdecydowała o rozpoczęciu procesu certyfikacji części hotelowej kompleksu „Baltic Park Molo”, dzięki czemu projekt został zarejestrowany do certyfikacji LEED (ang. Leadership in Energy and Environmental Design). W ten sposób kompleks „Baltic Park Molo” będzie wyróżniać się inteligentną ekologiczną architekturą oraz widocznymi rozwiązaniami prośrodowiskowymi, takimi jak w 50 proc. zielone dachy, stanowiska ładowania samochodów elektrycznych, udogodnienia dla rowerzystów w postaci parkingów rowerowych.

Realizacja projektu znacznie przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców Świnoujścia oraz regionu poprzez rozwój funkcji turystycznej miasta, która stanowi jeden z podstawowych filarów jego rozwoju gospodarczego.

Źródło: Bank Ochrony Środowiska S.A.