BOŚ Bank i PGNiG Obrót Detaliczny rozpoczęły współpracę na rzecz poprawy jakości powietrza
Startująca od 1 lipca br. pożyczka „Pełnym Oddechem” dedykowana będzie klientom PGNiG Obrót Detaliczny. Będzie można ją wykorzystać m.in na:
– wymianę użytkowanych urządzeń grzewczych na nowe, ze szczególnym uwzględnieniem kotłów gazowych i przyłączy gazowych
– zakup i montaż nowych urządzeń grzewczych, wraz z oprzyrządowaniem i materiałami instalacyjnymi,
– audyt energetyczny nieruchomości,
– zakup i montaż wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
– przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych polegających m.in. na dociepleniu przegród zewnętrznych budynku oddzielających pomieszczenia ogrzewane od środowiska zewnętrznego, w tym: ścian zewnętrznych, ścian zewnętrznych piwnic ogrzewanych, dachów, stropodachów, stropów nad przejazdami, podłóg na gruncie, podano.
Czytaj także: OZE: Bank Ochrony Środowiska i Grupa Enea rozpoczynają współpracę >>>
Ochrona środowiska naturalnego i rozwój świadomości ekologicznej klientów
„Obie nasze instytucje prowadzą szeroko zakrojone działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego i rozwój świadomości ekologicznej swoich klientów. Zdecydowaliśmy się połączyć siły, aby zwiększyć zasięg oddziaływania oferty i rozwiązań finansowych, ułatwiających realizację projektów z tego obszaru. Klienci, którzy skorzystają z pożyczki 'Pełnym Oddechem’, otrzymają od banku specjalnie przygotowane warunki finansowania” – powiedział prezes BOŚ Banku Bogusław Białowąs, cytowany w komunikacie.
Oprocentowanie nominalne pożyczki zaciągniętej na okres do 36 miesięcy będzie stałe i będzie wynosiło 3%. W przypadku rozłożenia spłaty na okres powyżej trzech lat oprocentowanie będzie zmienne, stanowiące sumą WIBORU 6M i 2,5 pkt proc. marży. Niezależnie od okresu spłaty, prowizja za udzielenie pożyczki będzie wynosiła 5%, wskazano również.
„Od początku 2018 roku konsekwentnie rozwijamy inicjatywy skierowane do osób, które decydują się na modernizację systemu grzewczego w swoim domu. Współpraca z Bankiem Ochrony Środowiska stanowi kolejny element tej aktywności, której celem jest kompleksowe wsparcie dla naszych obecnych i nowych klientów, a przez to jeszcze większy udział GK PGNiG w walce o czyste powietrze” – podsumował prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha.
Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.
PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 41,2 mld zł w 2018 r.