BOŚ Bank i PGNiG mają wspólną ofertę wsparcia przy wymianie kotłów na gazowe

BOŚ Bank i PGNiG mają wspólną ofertę wsparcia przy wymianie kotłów na gazowe
Fot. BOŚ
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) oraz Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) przygotowały ofertę pożyczki na zakup i wymianę kotła gazowego lub termomodernizację, poinformowały spółki.

#PGNiG oraz @BOS__Bank przygotowały ofertę pożyczki na zakup i wymianę kotła gazowego lub termomodernizację #BOSBank

„Chcielibyśmy dziś podsumować prawie dwa lata naszego realnego zaangażowania w walkę o czyste powietrze. Przy okazji tego podsumowania – choć ta walka się nie kończy – chcielibyśmy przedstawić kolejny projekt, który dziś w partnerstwie z Bankiem Ochrony Środowiska zaczynamy realizować” – powiedział prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha podczas konferencji prasowej.

Pożyczka na zakup oraz wymianę kotła gazowego lub termomodernizację

Dzięki współpracy z BOŚ obecni i przyszli klienci PGNiG Obrót Detaliczny mogą skorzystać z pożyczki na zakup oraz wymianę kotła gazowego lub termomodernizację, podkreślił Mucha.

Obecni klienci PGNiG OD mogą złożyć wniosek o pożyczkę w oddziale BOŚ Banku, telefonicznie lub przez internet. Z kolei przyszli klienci muszą najpierw podpisać umowę na dostawę gazu z PGNiG, podano w komunikacie.

„Przygotowaliśmy produkt na te okoliczności specjalnie skrojony. Pięć wyrazów charakteryzuje naszą pożyczkę: jest specjalna, wygodna, elastyczna, dostępna i tania. RRSO wynosi dla niej 6,49%. Elastyczność oznacza szeroki wachlarz możliwości – nie tylko na wymianę pieca, do 50% pożyczki może być przeznaczone na dowolny cel. Okres pożyczki może wynieść do 120 miesięcy, a kwota pożyczki do 100 tys. zł” – powiedział prezes BOŚ Bogusław Białowąs podczas konferencji.

Czytaj także: BOŚ Bank i PGNiG Obrót Detaliczny rozpoczęły współpracę na rzecz poprawy jakości powietrza >>>

Prezes podkreślił, że przygotowana przez bank oferta dedykowana klientom PGNiG Obrót Detaliczny to nasz kolejny produkt, który będzie miał realne przełożenie na działania zmierzające do poprawy jakości powietrza nad Polską i redukcji źródeł niskoemisyjnych.

Program „Pełnym Oddechem”

Program „Pełnym Oddechem” jest kontynuacją działań PGNiG na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce, podkreślono w materiale. W ramach zakończonego w maju br. programu „Dofinansowanie nawet do 3000 zł” PGNiG wypłaciło prawie 16 mln zł w ramach 12 tysięcy dofinansowań. Realizacja programu pozwoliła na redukcję emisji CO2 o 80 tys. ton, zaś pyłów o ok. 140 ton w skali roku, podano także w komunikacie.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 41,2 mld zł w 2018 r.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Źródło: ISBnews