Boom w porcie kolejowym w Małaszewiczach: Polacy znów zamawiają towary z Chin
Zawieszenie wielu połączeń lotniczych między Europą i Azją spowodowało, że wzrosło zainteresowanie przewozem towarów pociągami.
Małaszewicze czyli ogniwo w łańcuchu dostaw
Jednym z większych ogniw łańcucha dostaw na rynek europejski został w ostatnim czasie port kolejowy w Małaszewiczach, w województwie lubelskim.
Od 2018 roku w sortowni Poczty Polskiej w Lublinie działa nowy oddział celny, którego głównym zadaniem jest przyjmowanie towarów nadawanych w Azji do krajów Unii Europejskiej.
Poczta Polska znaczącym partnerem Poczty Chińskiej na rynku przesyłek z Azjii
‒ Dzięki bliskiej współpracy z Pocztą Chińską, Poczta Polska stała się bardzo ważnym partnerem na dynamicznie rozwijającym się rynku przesyłek z Azji.
Kolejowy port przeładunkowy w Małaszewiczach oraz sortownia Poczty Polskiej w Lublinie odbierają przesyłki, które są nadawane z chińskich baz logistycznych w Chongqing, Tuanjiecun i Yiwiu – mówi Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży.
Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>
Coraz większa obsługa międzynarodowego rynku paczkowego przez Pocztę Polską
Tranzyt obejmuje odbiór kontenerów z przesyłkami w Małaszewiczach na granicy białorusko-polskiej, ich przewóz do urzędu wymiany w Lublinie, przyjęcie i opracowanie poczty oraz ekspedycję i przewóz przesyłek do europejskich urzędów wymiany.
Zgodnie ze strategią spółki, obsługa międzynarodowego rynku paczkowego jest jednym z głównych filarów rozwoju.
Celem Poczty Polskiej jest jest wzmocnienie pozycji Spółki na arenie międzynarodowej i koordynacja wymiany handlowej między Azją a Unią Europejską.
Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter >>>