Black Friday: przygotuj się na przemyślane zakupy z Santander Bank Polska

Black Friday: przygotuj się na przemyślane zakupy z Santander Bank Polska
Fot. stock.adobe.com/proimagecontent
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od kilku lat koniec listopada oznacza w Polsce czas promocji w związku z tzw. Black Friday, który w tym roku przypada 27 listopada. Santander Bank Polska przypomina, jak odpowiednio przygotować się do takich zakupów i nie wydawać pieniędzy pod wpływem impulsu.

Black Friday to święto wyprzedaży. W tym roku zakupy 27 listopada mogą być będą jeszcze łatwiejsze, ponieważ, w związku z pandemią, odbędą się w dużej części online. Sklepy kuszą promocjami wybranych produktów, a czasem nawet całego asortymentu. Dla wielu osób to dobry moment, żeby kupić prezenty świąteczne. Należy jednak pamiętać, że kupowanie emocjami to nie zawsze dobry pomysł i lepiej robić przemyślane zakupy.

Warto przestrzegać 6 zasad, które przypomina Santander Bank Polska:

  1. Zastanów się, czego potrzebujesz
  2. Zrób listę zakupów
  3. Ustal i porównaj ceny
  4. Kieruj się nie tylko ceną
  5. Kupuj zdalnie
  6. Bądź eko

Jak przygotować się na Black Friday?

Aby móc w pełni skorzystać z niższych cen oferowanych z okazji Black Friday, a jednocześnie dobrze zarządzić swoimi finansami, dobrze jest najpierw dokładnie przemyśleć potrzeby zakupowe i sporządzić na tej podstawie listę zakupów. Warto skorzystać z promocji na te rzeczy, których faktycznie potrzebujemy lub wręcz planowaliśmy ich zakup. Kolejnym ważnym krokiem jest rozeznanie rynku, czyli sprawdzenie, ile kosztował dany towar przed obniżką i czy rzeczywiście mamy do czynienia ze świetną okazją. Przed dokonaniem zakupu – bo ze względu na pandemię większość z nich zrobimy zdalnie – należy zweryfikować wiarygodność sklepu, regulamin, termin dostawy oraz opinie na forach.

Robienie przemyślanych zakupów to nie tylko weryfikacja potrzeb. To także dokładne prześledzenie cen w różnych sklepach, przed podjęciem decyzji.

– Podczas wyprzedaży, często sam fakt promocji może skłaniać do emocjonalnego dokonania zakupu, podczas gdy w innym sklepie dany produkt ma szansę kosztować jeszcze mniej. Warto też być eko – m.in. zamawiać ze sklepów zlokalizowanych niedaleko, by minimalizować ślad węglowy, szukać dostawców oferujących pakowanie produktu bez użycia plastiku, a także nie kupować zbędnych przedmiotów. Jedną z najbardziej zanieczyszczających środowisko gałęzi przemysłu jest branża modowa – warto przyjrzeć się coraz popularniejszym aplikacjom z rzeczami z drugiej ręki – mówi Anna Kaczmarek – dyrektor departamentu klienta indywidualnego z Santander Bank Polska. 

Czytaj także: Black Friday i święta: w tym roku Polacy zacisną pasa?

Budżet to podstawa

Podczas listopadowych wyprzedaży, oprócz ubrań i butów, Polacy często decydują się na zakup elementów wyposażenia wnętrz, takich jak meble czy sprzęt AGD i RTV. Najczęściej wiąże się to ze sporym wydatkiem, jednak promocje na Black Friday niejednokrotnie pozwalają na zaopatrzenie się w produkty z tych kategorii w dużo niższych cenach. Jeśli potrzebna jest nowa lodówka czy kanapa, a zgromadzone oszczędności mogą nie wystarczyć, można rozważyć dodatkowe finansowanie.

– Santander Bank Polska chce wspierać swoich klientów w zakupie najpotrzebniejszych rzeczy, zwłaszcza jeśli mogą one zostać zakupione w dużo niższych cenach. W tym roku, w związku z Black Friday, przygotowaliśmy zestawienie naszych produktów, z uwzględnieniem promocji i ofert specjalnych, które mogą być przydatne w okresie Black Week i nie tylko. Takie rozwiązania pozwolą konsumentom zrobić przemyślane zakupy z dodatkowym budżetem – mówi  Anna Kaczmarek z Santander Bank Polska.

Czytaj także: Black Friday 2020: jak kupować online, żeby nie żałować?

W promocyjnych ofertach kredytowych banku można skorzystać m.in. z kredytu gotówkowego online RRSO 11,02%, który pozwala na zaciągnięcie kwoty między 10 a 40 tys. zł, a pieniądze trafiają na konto nawet w 60 sekund od złożenia wniosku. Dla osób, które chcą mieć dostęp do dodatkowych funduszy nie tylko w Black Friday, bank proponuje kredyt w rachunku płatniczym RRSO 7,40%, w promocji z niższym oprocentowaniem i brakiem opłat za prowizję za udzielenie limitu w bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej. 

Dobrym rozwiązaniem dla osób które zdecydują się na zakup kart kredytowych Master Card Silver RRSO 7,30% i Visa Akcja Pajacyk  RRSO 7,30%może być skorzystanie z zakupów rozłożonych na 3 raty bez prowizji i odsetek. Z tej opcji, klienci mogą skorzystać w terminie 6 miesięcy od podpisania umowy na kartę kredytową.

Źródło: Santander Bank Polska