Billennium zintegrowało aplikację Inperly z IDnow

Billennium zintegrowało aplikację Inperly z IDnow
Fot. stock.adobe.com / Pixelated 275
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Inperly umożliwia teraz biometryczną weryfikację użytkownika i podpisywanie dokumentów na podstawie dokumentów tożsamości z ponad 200 krajów, czytamy w komunikacie Spółki.

Billennium, polska spółka tworząca rozwiązania IT dla biznesu, poinformowała o nawiązaniu współpracy z IDnow – wiodącym dostawcą platform służących do potwierdzania tożsamości w Europie.

Dzięki temu, aplikacja Inperly umożliwia użytkownikom Microsoft Teams sprawdzanie tożsamości i podpisywanie dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym, z wykorzystaniem dokumentów tożsamości z ponad 200 krajów.

Czytaj także: Użytkownicy aplikacji Inperly mogą już korzystać z e-podpisu SimplySign

Jednorazowy podpis kwalifikowany QES

Inperly to aplikacja wspierająca zdalne procesy obsługi klienta, doradztwa oraz sprzedaży produktów i usług. W styczniu 2023 roku Billennium wdrożyło do swojej aplikacji usługi automatycznego potwierdzania tożsamości i podpisu elektronicznego od IDnow.

Nowa funkcja umożliwia wystawienie jednorazowego podpisu kwalifikowanego (QES), będącego odpowiednikiem podpisu odręcznego na terenie Unii Europejskiej. Z funkcji tej można korzystać w większości krajów wspólnoty.

Do celów weryfikacji użytkownika i podpisywania dokumentów Inperly wykorzystuje również polskie e-dowody osobiste (z aplikacją eDO App, stworzoną przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych), podpisy kwalifikowane mSzafir od Krajowej Izby Rozliczeniowej oraz podpisy kwalifikowane SimplySign autorstwa Asseco.

Czytaj także: Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po podpis elektroniczny

Możliwość globalnej weryfikacji tożsamości

– Dzięki integracji Inperly z IDnow, firmy i instytucje na całym świecie otrzymują możliwość bardzo wygodnej, łatwej i przede wszystkim bezpiecznej weryfikacji tożsamości użytkownika w ramach komunikacji poprzez platformę Microsoft Teams.

Nasze rozwiązanie wspiera organizacje w cyfryzacji procesów biznesowych i obiegu dokumentów oraz zapobieganiu oszustwom. Może być z powodzeniem stosowane w instytucjach rządowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych, uczelniach, firmach HR i innych organizacjach oferujących swoje usługi zdalnie – wyjaśnia Tomasz Goźliński, Product Owner Inperly w Billennium.

– Budowanie zaufania w świecie cyfrowym i umożliwienie naszym partnerom tworzenie bezpiecznych i godnych zaufania relacji to jeden z głównych celów i ważne elementy misji IDnow. Integracja naszego rozwiązania all-in-one – kwalifikowanego podpisu elektronicznego i zdalnej weryfikacji tożsamości – z Inperly, jest zgodne z europejskim rozporządzeniem AML (Anti-Money Laundring) i gwarantuje wszystkim stronom bezpieczne prowadzenie procesów biznesowych na platformie Microsoft Teams.

Automatyczna weryfikacja oparta o sztuczną inteligencję pozwala łatwo i szybko sprawdzić lub potwierdzić tożsamość użytkownika. Poprzez kontrolę biometryczną i podpis elektroniczny to rozwiązanie pomaga zatem zapobiegać kradzieżom tożsamości – mówi Bertrand Bouteloup, Vice President Sales w IDnow.

Więcej informacji o aplikacji można znaleźć również na stronie Inperly.pl

Źródło: Billennium sp. z o.o.