BIK: „Latający uniwersytet”

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2010.05.foto.40.a.150xBiuro Informacji Kredytowej zacieśnia współpracę z bankami spółdzielczymi. Z korzyścią dla obu stron.

Tomasz Klepacki

W ostatnim okresie związki Biura Informacji Kredytowej z bankami spółdzielczymi dynamicznie się rozwijają. O intensyfikacji i skali rozwoju tej współpracy świadczą chociażby dane z 2009 r. Na początku minionego roku z usług BIK korzystało 95 banków spółdzielczych zaś na koniec roku już 403 BS (we wszystkich liczbach i wyrażeniach odnoszących się do banków spółdzielczych uwzględniono również banki zrzeszające banki spółdzielcze).

Tak szybki wzrost zainteresowania banków spółdzielczych produktami i usługami oferowanymi przez BIK spowodował konieczność silnego zaangażowania się Biura w szkolenia dedykowane dla pracowników sektora bankowości spółdzielczej. Bezpośrednim ich celem jest przede wszystkim zapoznanie kadry banków spółdzielczych z wybranymi produktami oferowanymi przez BIK, a ponadto – w zależności od rodzaju szkolenia – z wymogami, jakie należy spełnić przy przygotowaniu danych dla BIK, możliwościami jakie daje pracownikowi banku określony rodzaj informacji kredytowej oraz jak z niej należy korzystać.

Liczbę oraz strukturę osób-pracowników banków spółdzielczych przeszkolonych na kursach Biura Informacji Kredytowej w roku 2009 w zależności od rodzaju szkolenia przedstawiono w tabeli 1 oraz na rysunkach 1 i 2.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI