Będzie więcej środków finansowych dla przedsiębiorców w UE

Będzie więcej środków finansowych dla przedsiębiorców w UE
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Tomasz Gibas, główny ekonomista Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce zapowiada, że w nowej unijnej perspektywie finansowej będzie więcej środków służących wsparciu małych i średnich przedsiębiorstw.

#TomaszGibas: W nowej perspektywie unijnej środków finansowych na pożyczki, kredyty, na gwarancje dla mikrofirm oraz dla małych i średnich przedsiębiorstw w Unii Europejskiej będzie zdecydowanie więcej niż do tej pory @KPK_PL

Podczas konferencji „Dostęp mikro, małych i średnich przedsiębiorców do kredytu w Polsce. Ocena stanu obecnego i perspektyw” zorganizowanej przez Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Unii Europejskiej, Tomasz Gibas, główny ekonomista Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce mówił, że dostęp małych i średnich przedsiębiorstw do finansowania to jeden z priorytetów Komisji Europejskiej.

Jego zdaniem instrument finansowy jakim jest tzw. Plan Junckera sprawdził się w ostatnich latach.

Tomasz Gibas stwierdził – Kierując się dotychczasowymi doświadczeniami płynącymi z realizacji Planu Junckera Komisja Europejska zdecydowała, że środków finansowych na pożyczki, kredyty, na gwarancje dla mikrofirm oraz małych i średnich przedsiębiorstw w Unii Europejskiej będzie zdecydowanie więcej niż do tej pory.

 

 

Źródło: aleBank.pl