Będą zwolnienia grupowe w Banku Pekao. Ilu pracowników straci pracę?

Będą zwolnienia grupowe w Banku Pekao. Ilu pracowników straci pracę?
Bank Pekao - Logo (źródło: Pekao S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao planuje przeprowadzenie zwolnień grupowych, w ramach których rozwiąże umowę o pracę z maksymalnie 950 pracownikami. Bank zamierza także zmienić warunki zatrudnienia maksymalnie 620 pracownikom. Proces ma potrwać od 25 kwietnia do 31 października br., podał bank.

#BankPekao planuje przeprowadzenie zwolnień grupowych, w ramach których rozwiąże umowę o pracę z maksymalnie 950 pracownikami @BankPekaoSA

„Zarząd Banku Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna […] informuje, że w dniu 4 kwietnia 2019 roku, zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1969), podjął uchwałę o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych. Zamiarem zarządu banku jest rozwiązanie umowy o pracę z maksymalnie 950 pracownikami banku oraz zmiana warunków zatrudnienia maksymalnie 620 pracownikom banku, w okresie od 25 kwietnia 2019 r. do 31 października 2019 r.” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Jest porozumienie w sprawie restrukturyzacji w Banku Pekao S.A.

Czytaj także: Banki chudną – zwalniają pracowników, zamykają oddziały

Przyczyny zwolnień grupowych

Bank podał, że 4 kwietnia powiadomi zakładowe organizacje związkowe o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwróci się do organizacji związkowych o przystąpienie do konsultacji. Ponadto, zarząd powiadomi urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych.

Więcej najnowszych wiadomości o Banku Pekao >>>>

„Bank opublikuje kolejny komunikat w sprawie zwolnień grupowych po zakończeniu wymaganych prawem konsultacji z organizacjami związkowymi i zawrze w nim informację o szacowanej wysokości rezerwy związanej z restrukturyzacją zatrudnienia w banku, która w całości obciąży wynik banku. Ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanej rezerwy oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe banku zostaną podane w sprawozdaniach finansowych banku” – czytamy również.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Czytaj także: Ile zarabia się w bankach? Aktualne stawki wynagrodzeń w bankowości

Źródło: ISBnews