Banqup uruchamia w Polsce elektroniczną platformę dla przedsiębiorców i księgowych

Banqup uruchamia w Polsce elektroniczną platformę dla przedsiębiorców i księgowych
Źródło: UPG
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od czasu przyłączenia polskiego fintechu Banqup do Unifiedpost Group (Euronext: UPG) trwały prace nad zupełnie nową w Polsce platformą dla MŚP. Właśnie oddano ją do użytku, czytamy w informacji prasowej Banqup.

„Ostatnie miesiące, to był dla nas czas intensywnej pracy nad dostosowaniem narzędzia do obowiązujących w Polsce regulacji. Tworzymy Banqup przede wszystkim z myślą o maksymalnym odciążeniu przedsiębiorców w prowadzeniu firmy ” – mówi Krzysztof Pulkiewicz, Country Manager Unifiedpost Group w Polsce.

Celem jest zintegrowanie wielu rozproszonych narzędzi potrzebnych przedsiębiorcom na co dzień w jednej, wygodnej platformie.

Rozwiązanie kierowane jest zarówno do właścicieli małych firm, freelancerów, jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i współpracujących z nimi biur księgowych.

Integracja z Krajowym System e-Faktur

Aktualnie platforma Banqup pozwala na elektroniczny obieg dokumentów dzięki m.in technologii OCR czy możliwości dodawania faktur kosztowych za pomocą wiadomości email lub ręcznego importu. Kolejne funkcje będą dodawane do platformy sukcesywnie.

„Jesteśmy już zintegrowani z Krajowym System e-Faktur „– wyjaśnia Krzysztof Pulkiewicz i dodaję:

„W kolejnym etapie pojawi się między innymi możliwość opłacania faktur bezpośrednio w aplikacji, a także opcje realizowania przelewów wychodzących pomiędzy kontem płatniczym Banqup oraz zewnętrznymi kontami IBAN – umożliwimy, jako jedyni na rynku, podpięcie dowolnego europejskiego rachunku bankowego. Będzie to znaczące ułatwienie zarządzania finansami i administrowania dokumentacją firmową.”

Paneuropejskie rozwiązanie

Twórcą Banqup jest belgijska firma Unifiedpost, która po przejęciu w 2020 r. polskiego fintechu banqware rozwinęła swój system do fakturowania o usługi z zakresu open banking.

Banqup to w pełni paneuropejskie rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, dostępne obecnie w kilku krajach europejskich, m.in. w Holandii, Belgii, Hiszpanii.

Źródło: Banqup