„Bankruption. Przełom w bankowości”: polska premiera książki

„Bankruption. Przełom w bankowości”: polska premiera książki
Źródło: bankruption.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bankowość lokalna nie tylko przetrwa, ale ma szansę na rozwój. Jak ruszyć z miejsca? "Bankruption. Przełom w bankowości" daje odpowiedź.

Bankowość lokalna nie tylko przetrwa, ale ma szansę na rozwój. Jak ruszyć z miejsca? "Bankruption. Przełom w bankowości" daje odpowiedź.

FinTech to pojęcie, które nadal trudno jednoznacznie zdefiniować. Teoretycznie działalność branży finansowej zawsze łączy się z nowoczesnymi technologiami, które obejmują m.in. usługi online. Banki, które działają offline lub nie wdrażają innowacyjnych rozwiązań cyfrowych, nie zaliczają się zatem do FinTech. To rodzi ważne pytanie: jak wobec tego bankowość lokalna, która nie zawsze idzie z duchem czasu i nowatorskich metod działania startapów, może poradzić sobie w zalewie nowoczesnych rozwiązań i usług?

Lokalne banki na całym świecie zadają sobie pytanie: czy konkurencja z wielkimi korporacjami, które prześcigają się w oferowaniu atrakcyjnych rozwiązań dla klientów, jest w ogóle możliwa? Jak oferować klientom dogodne rozwiązania, skoro startupy proponują o wiele bardziej praktyczne i atrakcyjne modele? W jaki sposób się rozwijać, aby nie tylko przetrwać, ale również osiągać zamierzone cele? Obecnie firmy FinTech wykorzystują nieefektywność tradycyjnego modelu bankowego, aby usprawnić swoją obsługę i przyciągnąć jeszcze więcej klientów. Co to może oznaczać?

John Waupsh uspokaja: bankowość lokalna może się rozkwitać w obliczu konkurencji fintechowej i globalnej właśnie dzięki nowemu podejściu do strategii. Co będzie niezbędne? Chęć uczenia się, dostosowania i zmiana sposobu myślenia. Wszystko jest możliwe!

Książka „Bankruption. Przełom w bankowości” to praktyczny przewodnik przetrwania dla banków lokalnych i kas oszczędnościowych, pokazujący, jakie mają one znaczenie w stosunku do globalnej konkurencji i startupów FinTech.

Na łamach książki znajdują się wskazówki:

  • Jak konkurować z dużymi bankami oraz firmami, działającymi w obszarze technologii finansowych
  • Jak przeanalizować zagrożenie FinTech dla modelu banku
  • Jak poprawić swoje działania i które strategie zastosować, aby uniknąć kryzysu

John Waupsh obala mity, pokazując prawdziwe wyzwania, jakie stoją przed bankowością. W prosty i obrazowy sposób ukazuje różnicę pomiędzy światem bankowości a cyfryzacją, tradycją, a nowoczesnością, realiami, a założeniami. Książka opiera się w większej mierze na bankowości amerykańskiej, co dla polskich branżowców oznacza możliwość śledzenia ważnych trendów i poszerzenia swojej wiedzy. To ważne, bo przecież polska bankowość lokalna boryka się z podobnymi problemami, a warto śledzić rozwiązania, stosowane z powodzeniem w innych częściach świata.

Wszystkie argumenty są poparte ogromną ilością danych, wykresów i rysunków. John Waupsh posiłkuje się nie tylko własnym doświadczeniem, ale zbiera pomysły i porady 20 wybitnych specjalistów z zakresu bankowości i technologii.

Źródło: bankruption.pl