Banki – ubezpieczyciele – fintechy – czyli Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2018

Banki – ubezpieczyciele – fintechy – czyli Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2018
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
10-11 kwietnia 2018 roku, w Westin Warsaw Hotel odbyło się Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, składające się z: XV Banking Forum, XI Insurance Forum oraz VII Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. To prestiżowe wydarzenie stanowi miejsce wymiany wiedzy, doświadczeń i dyskusji o przyszłości rynku finansowego. W konferencji wzięli udział kluczowi reprezentanci branży bankowej i ubezpieczeniowej, administracji centralnej oraz najważniejszych firm dostarczających usługi i rozwiązania dla tych sektorów. Wydarzenie zgromadziło 656 uczestników w ciągu dwóch dni, którzy mieli okazję wziąć udział w 14 dyskusjach panelowych, 4 firechatach oraz 18 wystąpieniach indywidualnych.

Spotkanie Liderów rozpoczęło się od części wspólnej dla Banking Forum i Insurance Forum. W roli gościa honorowego wystąpił Dr Korbinian Ibel, Managing Director – Microprudential Supervision, European Central Bank. Prelegenci debatowali nad trójkątem Banki – ubezpieczyciele – fintechy i zastanawiali się nad możliwością współpracy tych trzech ważnych sektorów. Następnie eksperci z branży z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości podsumowali jak wygląda temat bankowości i ubezpieczeń w Polsce oraz jak może się to zmienić w najbliższym czasie. W dalszej części, już w dwóch równoległych ścieżkach tematycznych na Banking Forum zastanawiano się nad nowymi regulacjami na rynku oraz poruszono kwestię wkraczania w erę bezgotówkową, a podczas Insurance Forum dyskutowano o rynku bancassurance oraz wpływie jaki wywiera i będzie wywierać regulacje prawne oraz czy jest to już czas na rozpoczęcie deregulacji rynku.

Drugi dzień traktował m.in o konsolidacji sektora bankowego, czy też zagrożeniu dla banków ze strony gigantów technologicznych i fintechów. Część ubezpieczeniową rozpoczęła debata dotycząca nowoczesnego systemu emerytalnego i zróżnicowania pomiędzy PPK a PPE. Poruszono też praktyczny aspekt współpracy Ubezpieczycieli ze Start-upami. Dzień zakończył się dyskusją o najnowszych trendach technologicznych dla branży, w której wzięli udział przedstawiciele kilku towarzystw ubezpieczeniowych i dostawców. Na obu wydarzeniach odbyły się także bloki tematyczne dedykowane współczesnemu klientowi i budowaniu relacji z nim dzięki możliwościom, jakie niosą ze sobą nowe technologie.

W Spotkaniu Liderów Bankowości i Ubezpieczeń udział wzięli m.in. Paweł Bandurski, Joao Bras Jorge, Krzysztof Charchuła, Piotr Czarnecki, Rafał Hiszpański, Krzysztof Kalicki, Jacek Iljin, Leszek Skiba i Anna Włodarczyk-Moczkowska.


Zwieńczeniem wiosennej edycji Banking i Insurance Forum była VII Wielka Gala Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń, podczas której niezależna Kapituła Konkursowa, składająca się z uznanych autorytetów w branży, nagrodziła osoby i instytucje za szczególne osiągnięcia dokonane w 2017 roku.

Partnerzy Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2018:

  • Partnerzy Strategiczni Spotkania Liderów: Atende, ProService Finteco, Dell EMC.
  • Partnerzy Strategiczni Banking Forum: Asseco Poland, Bank BPH, Vivus Finance, Visa Inc., Simon-Kucher & Partners
  • Partnerzy Banking Forum: Dorsum, Cloudware Polska, iwoca, Alfavox, CallPage, Confirmation.com, Abak, PROFESCAPITAL, Gamfi
  • Sponsorzy: BankMail, Nespresso
  • Partner Merytoryczny: KPMG
  • Partnerzy Strategiczni Insurance Forum: Starter24
  • Partnerzy Insurance Forum: COMADSO, Skarbiec TFI, Attis Broker Bacca, Abak, PROFESCAPITAL, CallPage,

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją ze Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2018.

Organizatorem wydarzenia jest MMC Polska.